Autor Wątek: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?  (Przeczytany 699 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Cześć
Wróciłem właśnie od blacharza.
Progi zgnite do wymiany, podłoga do połatania, prawe nadkole przy mocowaniu amora też do ogarnięcia
Pytanie czy gdzieś można kupić zamienniki progów ? Blacharz twierdzi że nie będzie się bawił w dorabianie blach bo to bez sensu i nie wyjdzie dobrze.
Czy ktoś z Was wymieniał progi w Jaguarze ?
Piotr

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2023, 09:21:12 am »
Witam Kolegę,

Co do gotowych zamienników progów, to koledze nie pomogę, natomiast przypomniało mi się, że niedaleko mnie jest firma zajmująca się produkcją blach samochodowych.
Mają oni w ofercie gotowe prefabrykaty do różnych marek. Trzeba by się ich podpytać, czy nie wygną progu na zamówienie wg. rysunku. Firma POTRYKUS z Szemuda (Pomorskie).

Parę dni temu skończyłem długą walkę z całym nadkolem i progiem w moim SUV'ie Nissanie X-Trailu. Pierwszy raz robiłem prace blacharskie i spawalnicze. Wyspawałem kilka dużych dziur w nadkolu za amortyzatorem oraz dorobiłem pół metra progu, który już trzymał się na rdzy. Powiem tak, mi się chciało, a miałem tylko kawałek blachy, dwa młotki oraz dwa kątowniki do gięcia wzdłużnego. Na całość poszedł dwa razy epoksyd przemysłowy + tzw. baranek, wyszło bardzo fajnie.

Tak więc jeżeli facetowi, który zajmuje się tym zawodowo, nie chce się zrobić tego, co ja amator zrobiłem w swoim garażu, to może trzeba rozejrzeć się za innym blacharzem. Czasami udaje się natrafić na człowieka, dla którego praca nie jest katorgą. Nie chcę się wymądrzać, czy też przechwalać, ale chyba coś jest nie tak z niektórymi fachowcami. Owszem, będzie to kosztowało, bo sama robocizna zajmie sporo czasu.

Pozdrawiam i powodzenia.
Jan

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2023, 16:52:46 pm »
https://www.scparts.co.uk/sc_en/british-cars/jaguar/jaguar-and-daimler-xj-1997-2003-x308/body-panels/repair-panels-sill-and-engine-bay/repair-panel-71028.html

tutaj masz do naprawy swoich panel. Caly prog to sie zaplaczesz, kolo 3500 PLN za jeden wiec ten najlepiej uzyc do naprawy swoich.

Nadkola sa czesto do dostania na ebayu.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2023, 17:08:02 pm »
Jest taka stronka reperaturki.pl
Nazwa może mało profesjonalna, rzekłbym frywolna, ale powiedziano mi tam, że jak podam wymiary i szablon do kształtu to zrobią mi taki panel prawie od ręki za uwaga 100-120 zł z blachy ocynk 0.8 mm. Uradowany zadzwoniłem do blacharza a ten mnie zgasił że to prosty kawałek blachy a nie reperaturka progu i mam szukać oryginału. A te owszem, są na ebay, wyglądają zupełnie inaczej i kosztują 400 USD + wysyłka + cło
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2023, 13:30:23 pm »
Ten panel co wysłałem jest w porządku, 1000pln za dwa metry, brakuje tylko końcówek w nim ale te to sobie blacharz bez problemu dorobi jak będzie trzeba. Przerabiałem wymianę progów, tylko z metr był do wymiany u mnie. Panel wycialem z auta na części ze środka progu. Nic specjalnego nie było do ogarnięcia, typowo zgnity próg od dołu z przodu

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2023, 14:33:41 pm »
A gdzie robiłeś te progi - może podrzuciłbym kota w to samo miejsce ?
Mogę kupić angola bez silnika za nieduże pieniądze - podłogę ma zdrową.
Myślałem nawet przez chwilę o przekładce moich gratów do tego dawcy tyle że podobno x308 się nie da tak łatwo przełożyć
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Wymiana progów - czy można gdzieś kupić części blacharskie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2023, 17:45:07 pm »
W Anglii progi wymienialem bo tutaj mieszkam, sam wszystko wycialem, zawiozlem do blacharza wraz z czesciami do pospawania i malowania, wyszlo pierwsza klasa :)
Jak masz warunki do przekladki to czemu nie, mozna by sprobowac, szczegolnie jak blachy sa w dobrym stanie ale to trzeba by bylo sie dobrze upewnic.