Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Podniesienie obrotów

<< < (2/10) > >>

Kamil1:
We wcześniejszym wątku wspominałem o regeneracji sprzęgła kinetycznego. Otóż jestem po i nie ma żadnej zmiany oprócz uboższego portfela o 2 tys. Pojawił się wyciek z rozrządu, więc będzie on poprawiany, bo był zrobiony całkiem niedawno. Chyba wymienię te przewody, które idą do poduszek każdy mechanik i nawet serwis zapewnia mnie, że z poduszkami jest wszystko Ok.

Robik:
Kamil, jezeli pompa vacum, przewody i poduszki beda ok, to jeszcze na koniec przychodzi mi na mysl poprawnosc montazu rozrzadu. Rozrzad byl oryginalny, nowy, kompletny, wymieniany z kolem zmiennych faz rozrzadu? Tak na logikę, trzęsawka moze wynikac z problemem amortyzacji, ukladem wtryskowym(nierownomierne dawkowanie), albo zle zestrojonym rozrzadem. Czy ten wyciek oleju wystepowal juz przed wymiana rozrzadu? Rozrzad dawal jakies sygnaly w kierunku koniecznej wymiany? A moze wyciek nie wynika z wadliwego uszczelniacza na wale, tylko są przedmuchy ze skrzyni korbowotlokowej przez co wzrasta cisnienie i olej zwyczajnie "wypycha"? Moze warunki pracy silnika sa przez to zaburzone i dlatego drga? Jak czesto dolewales olej miedzy wymianami? Czasami oleju moze nie ubywac bo dpf non stop sie wypala i nadmiar paliwa idzie do miski olejowej, przez co nastepuje pogorszenie parametrow oleju i w nastepstwie powolna degradacja pierscieni i mamy przedmuchy. Duzo znakow zapytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi.

Kamil1:
Nie dolewałem oleju pomiędzy wymianami, bo nie było takiej potrzeby. Olej wymieniam co 10k. Rozrząd był wymieniany, bo trzaskał łańcuch. Zostal wymieniony kompletny wraz z kołem. Właśnie dlatego będzie poprawiany- rozbierany i sprawdzany co poszło nie tak. Jak już mechanik dostanie się do rozrządu, to właśnie ma sprawdzić wałki balansujące, bo tam tez może być błąd w składaniu.
Bardzo dużo znaków zapytania, a odpowiedzi wciąż brak.

Dodam jeszcze, że dzwoniłem do dwóch niezależnych warsztatów jaguara w Polsce i w obydwóch  usłyszałem, że nie znają odpowiedzi na te drgania. Mieli wielu klientów z xe i nie udało im się tego zdiagnozować. Wymieniali wiele części w tych samochodach i być może drgania były mniejsze, ale one nie ustąpiły. Motywujące prawda? Ten kto znajdzie przyczynę tego zjawiska powinien dostać Nobla.

Skiciu:
A może ten typ już tak ma z tymi drganiami ? Ja u siebie też odczuwam, czasem mniejsze a czasem większe ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadza i jeżdżę dalej :)

stingear:
Raczej nie powinno być drgań, to nie diesel sprzed 20 lat. Drgania są zdecydowanie spowodowane jakąś usterką. Tylko jaką?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej