Autor Wątek: Apple CarPlay  (Przeczytany 1486 razy)

Offline destikero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Apple CarPlay
« dnia: Maj 04, 2023, 18:09:09 pm »
Witam,

zamierzam kupić używanego Jaguara F-Pace rocznik 2017, w którym jest zainstalowany system Meridian oraz nawigacja z małym ekranem (z przyciskami po bokach).
VIN: SADCA2BX2JA285669

Czy w takim aucie można aktywować Apple Carplay?

Offline destikero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Apple CarPlay
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2023, 23:14:53 pm »
Widzę, że odpowiedzi masa ;)
Może więc odpowiem sam sobie na zadane pytanie i pomogę komuś, kto zajrzy w ten wątek w przyszłości:

A więc dowiedziałem się dzisiaj od forumowicza @Zyg zag, że dołożenie funkcjonalności Apple Carplay jest możliwe poprzez zainstalowanie dodatkowego modułu.  :-thank
Wkrótce pewnie wybiorę się do wspomnianego forumowicza w celu założenia tego modułu i wtedy dam znać jak to działa :)

Offline pablocarcode

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Apple CarPlay
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2023, 22:25:18 pm »
Witam. Jestem nowym właścicielem kociaka F-Pace. Mam u siebie duży dotykowy ekran 2x USB w podłokietniku i gniazdo zapalniczki. Czy można aktywować Apple car play w tym aucie? Przeszukałem całe menu i takiej funkcji nie znalazłem. Widziałem filmiki na YT ze te co maja CarPlay maja tez wejście na kartę sim w podłokietniku a mój tego nie posiada… Jest ktoś w stanie potwierdzić możliwość aktywacji i żeby to działało nie tylko po kablu USB?

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Apple CarPlay
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2023, 01:03:05 am »
Hej

w wersji audio touch pro (duzy wyswietlacz) moge uruchomic carplay/android ...,

w wersji audio ubozszej (z przyciskami po bokach) trzeba dokupic modul akcesoryjny i go zamontowac ...,

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Rafael912

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Apple CarPlay
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2023, 16:30:29 pm »
Witam. Jestem nowym właścicielem kociaka F-Pace. Mam u siebie duży dotykowy ekran 2x USB w podłokietniku i gniazdo zapalniczki. Czy można aktywować Apple car play w tym aucie? Przeszukałem całe menu i takiej funkcji nie znalazłem. Widziałem filmiki na YT ze te co maja CarPlay maja tez wejście na kartę sim w podłokietniku a mój tego nie posiada… Jest ktoś w stanie potwierdzić możliwość aktywacji i żeby to działało nie tylko po kablu USB?
Oficjalnie sie nie da w tej wersji, musisz hackiem. Oficjalny Carplay wymaga wersji portu z karta sim i/lub wejściem hdmi. Ale sama zmiana portu nic nie da, bo tam idzie inny kabel, inne softy itd.

Offline scandaliero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Apple CarPlay
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2024, 00:16:14 am »
czy u was też Carplay ma takie słabe kolory? Zbyt jasny/ za słaby kontrast - w porównaniu do stockowego systemu?