Autor Wątek: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki  (Przeczytany 4166 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« dnia: Kwiecień 25, 2023, 15:53:41 pm »
Cześć
Załączyłem stronę manuala ze schematem fotela
Fotel w naturze podłączony jest dwiema kostkami - jedna do poduszki i druga do sterowania fotelem
Kto mi powie jak na tym schemacie zidentyfikować piny złączki - 8 kabelków 3 grube i 5 cienkich
Chcę podłączyć fotel w aucie który nie ma wiązki dedykowanej do fotela wypasionego.
Piotr

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2023, 22:29:16 pm »
Nie ma, ale masz podane numery pinów i gniazda na seat switch pack i seat module, kolory kabli no i konkretne funkcje pod pinami na seat switch pack i już po tym możesz dojść co jest doczego. Druga możliwość to sprawdzenie przewodności multimetrem po numerze pinu z jednej strony i rozpiętej złączce z drugiej. Opisy pinów na konkretnych modułach znajdziesz zapewne w manualu, który przywołujesz.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2023, 00:44:48 am »
Zakładam że ten fotel musi mieć podłączenie do plusa i do masy , do tego podłączenie modułu na drzwiach kierowcy z guzikami pamięci, dodatkowe dwa kabelki to sygnalizacja zapiętych pasów. Masę mam bo kabelek ma ucho pod śrubę w podłodze. Pytanie jak na wtyczce 10-cio pinowej białej którą przypięty był fotel do instalacji samochodu znaleźć gdzie jest plus zasilający moduł sterowania fotela. Mam dwóch kandydatów - zdecydowanie grubsze , takie jak masa, mam wrażenie że jeden idzie do gniazda przekaźnika do podgrzewania czyli ten drugi musi być tym plusem , pozostałe kabelki wiązki są zbyt cienkie żeby wytrzymały prąd potrzebny do ruszenia silnikami fotela. Ale tak tylko gdybam i boję się że puszczę z dymem moduł sterowania w razie błędu
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2023, 00:20:59 am »
Wygląda na to że łatwo nie będzie.
Po analizie schematu połączeń fotela uznałem że wystarczy do niego doprowadzić plus i masę i zacznie działać sterowanie - na pamięciach mi nie zależy, wystarczy mi samo sterowanie siedziskiem i oparciem .
W życiu nie zakładałem, że fotel musi być podłączony do SCP Network, czymkolwiek to jest, po to żeby ruszył ten sterownik który jest pod fotelem.
Czy ktoś wie co trzeba doprowadzić do pinów SM3-10D i SM3-9D ? - na schemacie górny prawy róg modułu kontrolera fotela.
A może wystarczy tam zapodać stałe +5v bo nie wiem jak znaleźć tą sieć : The SCP network (standard corporate protocol [Ford version])
Pomocy
Piotr

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2023, 09:02:50 am »
...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2023, 10:07:34 am »
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak interpretować te 3 kropki
Piotr

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2023, 13:39:07 pm »
No do ktorejś sieci musi być podlączony, jak inaczej taki moduł nadzorować i kodować no i konfigurować VID Block. Schematy każdej z sieci /scp, d2b, can/ powinny być w manualu elektrycznym - daj na niego namiar chętnie go sobie pooglądam.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2023, 17:35:55 pm »
To ten manual. nie pamiętam skąd go pobrałem więc wklejam tu
Piotr

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2023, 16:32:26 pm »
No więc:
- zasilanie modułu PSCM masz na złączu SM3
- plus na pinie 5 /zazn. czerwoną kropką/, kolor kabla brązowo-różowy
- minus na pinie 2 /zazn. niebieską kropką/, kolor kabla czarny; punkt masowy CA26 pod siedzeniem pasażera
- SCP +: pin 9, czerwona kreska
- SCP -: pin 10, niebieska kreska

Co do SCP to komunikacja następuje z Body Processor Module /BPM/ na złączu FC15 /w BPM jest zresztą tylko jedno złącze/
- plus na pinie 85 /zazn. czerwona kropką/, kolor kabla "slate" - nie wiem jaki to kolor, coś chyba z szarym
- minus na pinie 84 /zazn. niebieska kropka/, kolor kabla niebieski
BPM jest zlokalizowany gdzieś za schowkiem, lub pod nogami /orientacyjnie, wg rysunku, na podszybie raczej mi to nie wygląda/



Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2023, 20:40:54 pm »
PeterX - dziękuję za analizę, jestem pod wrażeniem że do tego doszedłeś.
Wynika z tego, że nie uruchomię fotela na próbę w domu na podłodze z pomocą prostownika 12V.
Poszedłem dziś zobaczyć co tak na prawdę mam w samochodzie. Okazuje się że mam pod jednym i drugim fotelem doprowadzoną wiązkę identyczną ja ta wycięta z dawcy, z tą samą ilością i kolorami kabelków. Czyli mimo, że fotel pasażera jest manualny w 100% to wiązka pod nim jest na oko taka sama jak w przypadku fotela z pełnym sterowaniem. Porobiłem sobie fotki i sprawdzę jeszcze raz na spokojnie ale wygląda to tak samo.
Pytanie co jest na końcu tej wiązki. Na odpowiedź przyjdzie mi poczekać trochę bo zabieram się na dniach za remont podłogi i progów.
Do wymiany foteli powrócę jak już zrobię blacharkę.
Póki co dziękuję za pomoc.
Piotr