Autor Wątek: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...  (Przeczytany 13738 razy)

hufu

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2008, 00:56:42 am »
To zły dzień dla jaga, może skończy sie na kwestiach prestiżu, oby. Wyjście z pod skrzydeł forda nie jest dobrym pomysłem, mają niezłą technologie, niezła bezawaryjność a co ma tata ?
Panie i Panowie pracuje dla byłego właściciela jaga, mam bardzo krytyczny stosunek do tej firmy (pewnie dlatego że tak długo tam pracuje) ale oby się nie okazało że ostatni prawdziwy jag to XF

Pozdro

Batman

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2008, 11:50:54 am »
Cekajmy na rozwój sytuacji, bo być może Tata zakupila Jaguara żeby zyskać na prestiżu dla reszty swoich marek.

crazy-j

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2008, 21:30:46 pm »
A ja sie bardzo ciesze, ze Tata kupil Jaga.
1. Zaden kraj Europy (nie liczac Rosji) nie moze sie rownac z poziomem technologicznym Indii (wiem, ze to brzmi dziwnie, ale EU nie potrafi wydslac swojego satelity bez pomocy Rosji).
2. Ogromna klasa srednia (wieksza niz w calej Europie), ktora moze bedzie chciala sie snobowac na Anglikow (bo nie chyba na Niemcow) wiec zbyt i jakosc  powinna byc zapewniona (te tanie pseudosamochody Tata robi dla swiatowej klasy robotniczej). Nawet licze na podniesienie jakosci wykonczen Jaga.
3. Odczepil sie Ford. Podobno sprzedaz Volva tak spadla, bo jest kojarzony w USA z Fordem. W rzeczywistosci bledy projektowe i czesci z Forda zrobily swoje i Volvo bedzie tez sprzedane, ale nie dla BMW (ktore sie przyjrzalo i powiedzialo NIE) tylko dla: i tutaj punkt czwarty
4. dla firmy ROSYJSKIEJ lub CHINSKIEJ.

Wiec chyba powinnismy swietowac, bo Jaguar wygral los na loterii (NIE dla Jaga z wlascicielem w Nowosybirsku)  :-yipee :-10points :-wings

ja$

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2008, 21:50:00 pm »
ja też myślę ,że dobrze bedzie  :-V :-V, a są rozmowy że Tata może wejść na nasz rynek zajmując Żerań.... cieszył bym sie z tego jakby Jaguar był robiony u nas na Zeraniu :-za :-za

zyrcia

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2008, 19:03:44 pm »
Pati,
Pięknie powiedziane :-10points. Tak czy siak  :-tylko

torebka

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 27, 2008, 19:53:35 pm »
więc dbajmy o stare egzemplarze i nie pozwólmy alby lądowały na złomowisku  :-R
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 08:12:20 am wysłana przez jagoholic »

barbie

  • Gość
Odp: a wiec stalo sie jak zapowiadano od dawna...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 10, 2008, 21:44:00 pm »
Tak sobie czytam ten wątek i się dziwię, że nikt nie sprawdza choćby w sieci, kto zacz ten Tata.
A tymczasem:
Jest to firma starsza nie tylko od Jaguara, ale także od Forda,
Pozostaje w rękach jednej rodziny od połowy XIX w.
Założyciel Jamsetji Tata jest uznawany za ojca hinduskiego przemysłu - jest o nim fajna książka "For the Love of India", budował ośrodki badawcze, uczelnie itp...

Zobaczcie w "Wikipedii" (ale koniecznie angielskiej) choćby jego zdjęcie. Ten facet JEST GODZIEN rozmawiać w zaświatach z Sir Lyons'em!!!

Świat się zmienia - Europa i Ameryka Pólnocna muszą to zauważyć, bo zostaniemy z tym samouwielbieniem z ręką w nocniku...

BTW: Tata oprócz autka Nano wspiera budowę samochodu z magazynem energii w postaci... spręzonego powietrza. Wynalazek dość stary, ale realizacja z Luksemburga przejeżdża na jednym napompowaniu ok. 90 km w mieście, potrafi jechać 100 km/h i oczywiście nic nie smrodzi.
Niech to zrobi jak najszybciej, to więcej paliwa zostanie dla mojej V12...