Autor Wątek: Brak nadmuchu na przednią szybę  (Przeczytany 722 razy)

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Brak nadmuchu na przednią szybę
« dnia: Kwiecień 12, 2023, 07:01:40 am »
Chciałbym zapytać czy ktoś z was już miał taki przypadek, że nie było nadmuchu na przednią szybę. Jak na wyświetlaczu ustawię nawiew na nogi i na szybę to wyczuwam tylko dmuchające powietrze na nogi.
Dodam że filtr kabinowy mam założony prawidłowo i jest nowy. Jak wybieram kierunek nawiewu to słychać, że coś się przestawia pod deską, ale efektu brak. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Offline sylabista

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • 2.5V6
Odp: Brak nadmuchu na przednią szybę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2023, 08:45:23 am »
Cześć, temat przerabiany kilka razy.

Klapki nawiewów do konkretnej weryfikacji.
Słychać może być silniczek a spadły cięgna.

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Brak nadmuchu na przednią szybę
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2023, 18:15:36 pm »
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jak się do tego dobrać. Wyciągałem schowek i te silniczki i cięgna, które widać działają. Czy ktoś wie, który silniczek odpowiada za nawiew na szybę, gdzie się znajduje i co powinienem rozebrać aby do niego dotrzeć.

Offline sylabista

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • 2.5V6
Odp: Brak nadmuchu na przednią szybę
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2023, 19:26:12 pm »
Niestety nie brałem się za to samodzielnie, z tego co mówił elektryk to cały kokpit był zwalony, żeby można było cokolwiek zrobić.

Offline bodziok40

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Brak nadmuchu na przednią szybę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2023, 19:51:20 pm »
Takiej odpowiedzi się właśnie obawiałem. Spróbuję jednak najpierw zamówić całą używaną nagrzewnicę i najpierw na niej trochę doświadczenia porobić. Silnik od klapy na szybę chyba jest z lewej strony i myślę że dostęp do niego uzyskam po wyjęciu nawigacji.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Brak nadmuchu na przednią szybę
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2023, 22:55:04 pm »
Po co ci nagrzewnica ? Sprawa nie jest jakoś mega skomplikowana. Najgorsze jest to że jak zawsze trzeba do roboty anielską cierpliwość lub rączki 10-letniego dziecka. Silniczek który steruje tą klapką znajdziesz łatwo. Musisz jednak rozebrać pół  auta  :-hehe mianowicie demontujesz wszystko łącznie z licznikiem. Kolumna max w dół i demontaż. później jak się dobrze przyjrzysz to po prawej stronie jest zamocowany silniczek. U Trzy śruby na kluczyk nr 10. Wtyczka ma bardzo krótkie kable i ciężko ją zdemontować, ale da się. U mnie nie działał, program wywalił błąd. Demontaż, czyszczenie i okazało się że działa bez zarzutu. Siłowniki kupisz w sieci za ok 50 - 100 zł. Zwróć uwagę na układ ramienia, które pociąga za rączkę klapki.