Autor Wątek: Komunikat AEB niedostepne- potrzebna aktualizacja sterownika IPM A  (Przeczytany 628 razy)

Offline farm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Kocham to forum
Witam, raz na jakiś czas mam problem z AEB oraz automatycznymi długimi światłami. Z tego co udało mi się ustalić za ten fakt jest odpowiedzialny modul IPM A który przetwarza obraz z kamery na przedniej szybie... I teraz mam pytanie do mądrych z forum czy uda mi się to zaktualizować poza serwisem żeby było taniej czy niestety nie  ??????
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2023, 00:21:08 am wysłana przez farm »

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Komunikat AEB niedostepne- potrzebna aktualizacja sterownika IPM A
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2023, 06:38:15 am »
Mialem podobne problemy, kamien, wymiana szyby w ASO, dopiero po czasie okazalo sie ze "zapomnieli" skalibrowac system. Nie pamietam dokladnie ale doplacalem chyba w okolicach 700zl.

Offline farm

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Kocham to forum
Odp: Komunikat AEB niedostepne- potrzebna aktualizacja sterownika IPM A
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2023, 07:08:35 am »
Właśnie jak kupiłem auto to już miało wymienioną szybę... szkopuł w tym że potrafi jeździć 2 miesiące I jest ok a przyjdzie taki czas i wyświetla co kilka dni AEB niedostepny... ktoś mówił że jeśli by były kamerki nieskalibrowane to cały czas by nie działały i powinien także nie działać asystent pasa ruchu a on zawsze działa poprawnie... dotarłem do takiej instrukcji dla serwisów po angielski ktora mówi o zaktualizowaniu modulu IPM A w takim przypadku... zastanawia mnie tylko czy sprzęt do tego ma tylko ASO ??