Autor Wątek: Problem z uruchamianiem auta - rozrusznik nie kręci  (Przeczytany 896 razy)

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Problem z uruchamianiem auta - rozrusznik nie kręci
« dnia: Marzec 14, 2023, 22:21:28 pm »
Mam dziwny problem z uruchamianiem auta (XJ6, 1980). Otóż efekt jest taki jakby rozrusznik w ogóle nie kręcił, nawet nie próbował kręcić. Poza tym wszystko wydaje się być ok. Akumulator na 100% jest ok. Sprawdzany, naładowany, sprawny. Dokładniej wygląda to tak, że po przekręceniu kluczyka wszystko wydaje się działać ok, kontrolki normalnie się zapalają, ale przy próbie uruchomienia nie ma żadnego efektu. Precyzując, nic nie "cyka", nie ma żadnych dodatkowych dźwięków, efektów - po prostu nie kręci. Przycisk do uruchamianie nad licznikiem również nic nie robi - jego przyciskanie nie daje żadnego efektu. I teraz chyba najważniejsze. Po wielokrotnych próbach wyłączania i włączania zapłonu auto za którymś tam razem po prostu najnormalniej w świecie odpali i wszystko będzie działało ok. Problem zaczął występować około miesiąc temu i wydaje się narastać, czyli na początku czasami nie zaskakiwał od razu, a obecnie zaskakuje za 10-tym, 20-tym razem.

Bardzo bym prosił o wszelkie sugestie.

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Problem z uruchamianiem auta - rozrusznik nie kręci
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2023, 11:20:26 am »
Tak na szybko przesyłam skan z pierwszej książki pod ręką. Może coś pomoże.
Nie mniej jednak uważam, że mając tak trudny i skomplikowany samochód trzeba mieć kilka książek na jego temat.

Żeby nie być gołosłownym, zanim kupiłem swojego XJ6 z 92r miałem już trzy książki do tego modelu + trzy książki dotyczące napraw samochodów zabytkowych.