Autor Wątek: Odrestaurowanie xj 12 83r  (Przeczytany 965 razy)

Offline Kubek

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odrestaurowanie xj 12 83r
« dnia: Kwiecień 19, 2023, 14:45:56 pm »
Część Wam, jestem tu nowy, nabyłem jakiś czas temu Daimlera xj 12 z 83r z silnikiem 5.3 v12. Auto aktualnie nie jest na chodzie, prawdopodobnie to rozrusznik, tak mówił sprzedający, auto stało z półtora roku, po stanie oleju myślę że silnik jest ok. Ktoś już to auto próbował robić i na gola blachę psiknal szpachlówka i na to odrazu lakier.... Więc wszystko jest do zdarcia i od nowa. Czy ktoś z was może podjął się już odrestaurowania takiego auto i miałby może jakieś cenne wskazówki na dobry paczatek przy rozbiórce 🙂🙂 przyjmę również wszelaką krytykę ale też różne wnioski z waszego doświadczenia, dodam tylko że to Anglik i kosztował gwoździe, a ja będę chciał go zrobić od początku, przynajmniej taki jest plan, blacharskie i tapicerkę robię gorzej z mechanika, a będę chciał też wyciągnąć silnik i go odrestaurować 🙂🙂 przynajmniej podjąć sie tego na początek, byłbym wdzięczny za odpowiedzi, jakiekolwiek miałyby one być.
Pozdrawiam was serdecznie

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Odrestaurowanie xj 12 83r
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2023, 04:44:56 am »
czytałem parę razy te twoje informacje  i  mam parę pytań.
 ile mil ma to auto? jak wyglada tapicerka ?
 Czy sam będziesz robił naprawy ?
 Dośc dlugo pracowałem przy V12  i  bardzo rzadko widziałem walniety starter  . najczęściej wszystko inne oprócz startera.
 Niedawno pomagałem znajomemu uruchomić 1990 xjs  . niby starter a okazało sie ze przewód do startera był  skorodowany.
 1983  rhd to plus ze nie masz kolo startera katalizatora ale chyba  układ kierowniczy moze robić problem z dostaniem się do tego miejsca.
 Czy silnik ręcznie da się przekręcić?

 
I love and hate Jaguars

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Odrestaurowanie xj 12 83r
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2023, 15:11:19 pm »
Czy ktoś z was może podjął się już odrestaurowania takiego auto i miałby może jakieś cenne wskazówki na dobry paczatek przy rozbiórce

Witam Kolegę,
Mam podobne auto, ale z mniejszym silnikiem (4,2l) z rocznika '82. Kupiłem je w zeszłym roku i za niedługo będę się brał za jego remont.
Co mogę doradzić, to kupić sobie kilka książek do tego modelu. Polecam angielski antykwariat "World of Books".

Druga rzecz, to nie brał bym się za jakiekolwiek większe rozbieranie, bo to może nie skończyć się dobrze. Widział już ogłoszenia, że ktoś chciał sprzedać zabytkowego Jaguara rozebranego do zera.
Owszem, blachy były porobione, cały w epoksydzie itd ale zabrakło już sił, czasu i wiedzy, aby to poskładać. Facet, od którego kupowałem auto także odradzał mi rozbieranie samochodu do zera.
Mój plan, to robić etapami poszczególne podzespoły i instalacje.

Trzecia rzecz, to nie wyciągał bym silnika jeżeli nie jest to absolutnie konieczne. Już sam fakt, że jest to V12 powinien być ostrzeżeniem, aby tego nie robić, szczególnie, że Kolega pisze, że "...gorzej z mechaniką" Zrobił bym to co się da bez wyciągania silnika, a roboty i tak będzie od groma.

Powodzenia,
Jan