Autor Wątek: Lokalizacja modułu asysty parkowania?  (Przeczytany 548 razy)

Offline Kapi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« dnia: Marzec 11, 2023, 20:33:38 pm »
Od dłuższego czasu mam problem z czujnikami parkowania. Raz się załączają raz nie i odcina kompletnie wszystkie sensory i kamere cofania. Na kompie wyszło że walnięty jest ,,niby" jeden z tyłu po środku. Po wymianie problem niestety nadal występuje. Po sprawdzeniu błędu wychodzi że po wymianie sensora jeśli nadal problem występuje należy wymienić moduł. I tu jest problem bo za cholere go nie mogę znaleźć. W papierach wychodzi że jest gdzieś w bagażniku jednak po przekopaniu większosci miejsc nadal nie mogę go zlokalizować. Czy był by ktoś w stanie dokładnie opisać mi lokalizacje tego modułu?

Jaguar XF 2.2 Diesel 200km

Offline Blubo83

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Adrian Blubo Jr.
Odp: Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2023, 09:31:49 am »
Kolego juz Ci pisze.
Otworz klape bagaznika.... Pochyl sie z lewej strony.
Wyciagnij zaślepke od napedu nawigacji DVD.
Sterownik (moduł) od PDC masz przykrecony z boku,
tegoż napedu nawigacji DVD :-)
Pozdrawiam
Adrian Blubo Jr.

Offline Kapi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2023, 13:58:02 pm »
Tak już znalazłem ale dziękuję za chęć pomocy. Strasznie zbunkrowany ten moduł. Po wymianie modułu musze cos przez kompa resetować czy go wgrywać czy powinien działać po przepięciu? Zielony jestem w te klocki i to bardzo.

Offline Hipo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2023, 13:10:54 pm »
moduł powinien działać bez kodowania, jeżeli jest taki sam, jak poprzedni.
obawiam się, że nadal masz uszkodzony czujnik lub wiązkę.

1. podmień czujnik sprawny z innego miejsca w ten uszkodzony i na odwrót.
2. zmierz wiązkę miernikiem, czy przechodzi sygnał.

Miałem takie same objawy jak Ty. z tym, że ja kupiłem oryginały i po podmiance wszystko działa.

Offline Kapi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2023, 19:27:23 pm »
Tak jak kolega wyżej pisał wymiana modułu nie pomogła. Wrzucę niżej screen listy błędów ale jest to raczej problem z wiązką z tyłu chyba że z BCM. Jeden sensor był wymieniany który pokazany jest na liście błędó więc pewnie gdzieś nie łączy na wiązce. Swoją drogą często gdy jadę i asysta parkowania działa podczas przejeżdżania przez próg zwalniający się wyłącza gdy delikatnie samochód podbije. Od razu zapytam jak wygląda wymiana wiązki? Dzieli się ona na tył/przód? Zielony jestem a elektryk w UK nie będę ukrywał baaardzo sobie ceni każdą godzinę pracy więc chyba wolę się pomęczyć a w ostateczności już oddać w ręce eksperta.

PS. Po kliknięciu w zdjęcie jest w pionie  :- pojecia

Offline Hipo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Kocham to forum
Odp: Lokalizacja modułu asysty parkowania?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2023, 15:44:34 pm »
w tylnym i przednim zderzaku są osobne wiązki, które łączą się z wiązkami samochodu.
Co polecam - zdjęć tylny zderzak, odpiąć wszystkie kostki od czujników i miernikiem przelecieć każdy pin wiązki od czujnika do kostki, która łączy się z wiązką samochodu. Sprawdzisz, czy wiązka ma przesył sygnału.
Jak braknie sygnały na jakimś przewodzie / PINie, to wiązka do naprawy / wymiany.
Jak wszędzie jest sygnał to podmień dwa prawe czujniki na lewą stronę, czyli tam, gdzie czujniki są sprawne i ponownie sprawdź błędy, czy się zamienią również miejscami, czyli błędy pojawią się na lewych czujnikach.

Zastanawia mnie jeszcze fakt błędnego kodowania PAMa, czyli modułu czujnika parkowania. Na razie wyklucz wiązkę i czujniki - wszystko jesteś w stanie zrobić sam