Autor Wątek: Nie nagrzewa się x-type 2.2  (Przeczytany 340 razy)

Offline X-typ

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Nie nagrzewa się x-type 2.2
« dnia: Luty 22, 2023, 15:25:57 pm »
Witam,
Mój jaguar przestał się nagrzewać po wymianie termostatów. Miałem taki problem że mój dzag tracił temperaturę jak jechałem na niższych biegach nagrzewał się do poprawnej temperatury tylko na 5,6 biegu i to na wyższych obrotach po zredukowaniu biegu i zmniejszeniu obrotów temperatura spadała do 1/2 tego co powinno być A po włączeniu nagrzewania na więcej niż 20 stopni nie było mowy temperatura silnika spadała w oczach. Mechanik kazał wymienić termostaty wymieniłem oba sprawdzałem w gotującej się wody chodziły poprawnie tylko ten mały w temperaturze pokojowej trochę przypuszczał (kapało kropelka po kropelce) ale w starym było tak samo więc mechanik uznał że tak pewnie musi być. Teraz jest masakra samochód przy normalnej jeżdzie w ogóle się nie nagrzewa .. wskazówka ledwo co wychodzi za niebieskie pole dopiero kiedy mam na piątce ponad 2.5 tyś obrotów zaczyna wzrastać ale tylko do poziomu 3/4 normy A jak odpuszczę gaz to w oczach spada. Ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł co może być przyczyną ? Jeszcze wyskakuje błąd "obwód sterowania A nagrzewnicy płynu chłodzącego" ale niestety nigdzie nie mogłem znaleźć o co chodzi z tym błędem.
X-type 2.0 2007r 2.1 2005r obecnie 2.2 2006

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Nie nagrzewa się x-type 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2023, 08:11:25 am »
Wg mnie tam nie może być nic innego problemem jak termostaty dalej.
Błąd o którym piszesz prowadzi do podgrzewacza PTC, ale jego awaria to tylko dłuższe nagrzewanie, a nie tracenie temperatury.
Dość dawno wymieniałem duży termostat (z małym częściej się widzę), ale kołacze mi się po głowie, że one były sprzedawane z różnymi podkładkami i czasem to jest problemem (?).