Autor Wątek: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie  (Przeczytany 692 razy)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Witam, jest problem z otwieraniem klapy. Mianowicie z pilota się otwiera a ręcznie po naciśnięciu klamki pod blendą jest brak reakcji. Który bezpiecznik jest odpowiedzialny za tą klamkę ? Jak wyjąć tą klamkę ? Muszę rozbebeszycć od środka klapę i odkręcić blendę czy jest na zatrzaski ? Na pewno coś przyśniedziało lub kabel Die przetarł, bo parę razy na postoju przy włączonym silniku klapa się sama otworzyła 🤣 a teraz ni ... ręcznie się nie otworzy. Dodam, że warunki na drodze przez ostatnie 5 tys km były tragiczne, lało sypali solą itd.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2023, 10:57:08 am »
Mam to samo. Działało bez problemu ale wymieniałem kamerę cofania i źle spasowałem listwę. Prawdopodobnie woda się tam dostała i ręcznie nie dam rady otworzyć klapy bagażnika. Do pary przestało mi świecić podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Podejrzewam bezpiecznik, ale jaki i gdzie go szukać to nie wiem...

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2023, 19:00:54 pm »
Jeśli mogę wiedzieć jak zdemontować tą listwę? Muszę wygłuszenie klapy rozbebeszycć i odkręcić listwę od środka czy brać się od zewnątrz. Nie chcę nic uszkodzić. Resztę ogarnę

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2023, 07:31:23 am »
Odpisałem na PW:)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2023, 18:07:02 pm »
Panowie gdzie kupić klamkę bagażnika tą pod blendą do xfra w kombi ? Dzisiaj stała się tragedia, klapa się sama otworzyła i zaje.... w ogrodzenie, na klapie 6 szram - do lakierowania jest 🤬🤬😡 nie miałem czasu się tym zająć i teraz dołożyłem sobie roboty.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2023, 07:22:36 am »
Spróbuj na "jaguargiermek", oni zazwyczaj mieli różne potrzebne rzeczy dla mnie...

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2023, 16:15:26 pm »
Witam kolegów. Listwe rozebrałem od środka trzeba odkręcić 7 śrub - klucz 8. Demontuje się bez problemu. "Klamka" jest nie rozbieralna, nie ma żadnej wtyczki bo kable są zalane - wszystko jest jako całość. Zrobiłem małą dziurkę i wstrzyknąłem WD-40 - potrzepałem i resztka WD 40 wypłynęła przez dziurkę. Dziurkę zatkalem filamentem z drukarki 3D i roztopiłem go także jest zalane dokładnie. Pytałem o klamkę w Niemczech tutaj gdzie mieszkam i powiedzieli mi do 3 miesięcy czas oczekiwania !! 🤬 Wszystkie wtyczki prześladowane WD-40. Do tej pory klapa się sama nie otwarła 🤣

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Klapa bagażnika x250 xfr kombi z kluczyka się otwiera, ręcznie nie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2023, 14:39:42 pm »
Niestety zabieg nie pomógł - klapa się nadal sama otwiera 🤬🤬🤬