Autor Wątek: Wymiana lamp na tyle z USA na EU  (Przeczytany 1748 razy)

Offline Kuba I-Pace

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« dnia: Luty 11, 2023, 21:02:15 pm »
Witam,
Mam pytanie odnośnie konwersji lamp tylnych w I-Pace.
Co należy zrobić po wymianie lamp na Europejskie. Czy wystarczy tylko programowanie, czy trzeba będzie przerabiać wiązkę elektryczną?
Pytam ponieważ aby wymienić lampy trzeba ściągać boczki i osłonę na klapie i nie wiem czy jest sens to montować ponownie a potem znowu zrywać do ewentualnej zmiany wiązki?

Czy jest różnica w lampach tylnych tak jak na przednich, to jest low, mid i high? Kupiłem lampy na których pisze low, a miałem midy. Wizualnie to niczym się nie różnią.
Na przód planuję konwersje na high.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2023, 22:53:59 pm wysłana przez Choina »

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2023, 18:24:02 pm »
Hej

napisz nr vin na prv i wyslij zdjecia wtyczek z info ktora jest ktora to spr ...

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Kuba I-Pace

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2023, 22:27:02 pm »
Witam, potrzebował bym schemat instalacji wiązki tylnych lamp do I-pace. Dokładniej wiązki od lamp tylnych do modułu sterującego.

Offline Arctic_Cat

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2023, 10:21:13 am »
Hej wam. jako że jestem nowy na forum wypadało by zacząć od przywitania :)
Od niedawna jestem "posiadaczem" I-pace'a '22 który przyjechał z USA. i mam ten sam problem. Kolega Kuba rozjaśnił mi temat odnośnie tej przeróbki. Niestety jego skrzynka jest pełna i nie mogę kontynuować rozmowy, a potrzebuję wyjaśnienia kilku kwestii.
Czym różnią się wersje MID HIGH czy tez LOW. Jak teraz mam MID to zmiana na high coś wniesie? W przypadku tylnych jak też i przednich reflektorów.
Nadmienię iż nie zależy mi na "pływaniu" kierunkowskazu.
I teraz tak. Zmiana lamp tylnych SAE na ECE będzie plug & play czy muszę wykonać "kodowanie"?. Hasło jest bardzo enigmatyczne. Znam się na programowaniu modułów ale nie wiem czy te "kodowanie" mogę wykonać samodzielnie. A jeżeli nie to czy wystarczy wyjąć jakiś moduł czy to się wykonuje fizycznie na aucie przez OBD. I kto w polsce może mi w tym pomóc.
Ogólnie to jestem trochę przerażony tematem, jedna firma na wieść że to tak młody rocznik stwierdziła że to zapewne już lampy cyfrowe i jestem w ciemnej... bo nie ma jeszcze o tym wiedzy jak to ogarnąć w polsce.

Dlatego pytam...Pomożecie? :)

Offline Kuba I-Pace

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2023, 20:59:46 pm »
hej. Arctic_Cat
odpisałem ci na skrzynkę ale pierwsze piszę na forum prywatną wiad. i nie wiem czy w ogóle dochodzi. nie wiem czy odpisałeś bo ma tylko jedną wiadomość od Ciebie.

Z lampami jest tak że tył nie ma modułów na sobie, programuje się to z OBD. czyli rozdzielenie kierunku od stopu (jak tego nie zrobisz kierunek miga razem ze stopem). lampy musisz kupić Europe bo SAE nie ma pomarańczowego kierunku.
Ja kupowałem EU, specjaliści od kodowania tej marki średnio polecają przeróbki. Bynajmniej firmy które przerabiają lampy też mało za to nie chcą.

Pływające kierunki z tego co wiem trzeba zakodować ale wymaga jeszcze puszczenia dodatkowego kabla od lam tylnych  do modułu i od lam przednich do modułu. Moduł gdzieś w kabinie.
Nie mam właśnie schematu zęby to zrobić. Ogólnie jest to trudne bo kostki nie mają nawet pinów od strony auta. Trzeba sobie załatwić piny w odpowiednim rozmiarze żeby to zrobić FACHOWO.

Nie słuchaj też że trzeba pruć wiązki itp. żeby dołożyć kabel. Zobacz jak zrobione są wiązki, nie realne jest żeby to rozwijać do jednego przewodu. przewód puszczasz dodatkowo ale wiadomo trzeba ro zrobić z głową.

Lampy HIGH - to po prostu lampy matrixowe przednie tylne z tego co wiem mogą się różnić tym że mają animację kierunków
Lampa MID - ledowa przednia nie wiem czy ma to funkcje matrixa, tył niczym się nie rożni, nie wiem czy mają animację.
Lampa LOW - przednia żarówkowa podstawowa, tył niczym się wizualnie nie różni ale z tego co wiem na pewno nie ma animacji, ogólnie wiązka z tylu od lampy ma niej kabelków.

Jeśli ktoś na forum jest bardziej zorientowany odnośnie wersji lamp i ich funkcji w Jaguarze poprosił bym o sprostowanie mojej wypowiedzi

Offline Arctic_Cat

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana lamp na tyle z USA na EU
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2023, 08:38:43 am »
Hej. Niestety ale skrzynka na wiadomości prywatne mieści tylko jedną wiadomość...dlatego nie dochodzą.
Dzięki Kuba za wyjaśnienie. Wiem już że mam MID-y. Ale napotkałem ścianę. mam auto z 2023r. Na lampach są oznaczenia produkcji 2022. I 3 na 4 specjalistów stwierdza że nowe lampy to już wersja cyfrowa.
Nie chce mi się wierzyć bo ilość pinów we wtyczce jest w lampach 2018 ECE taka sama. Chyba że jednak....
Kuba podeślesz na 6*0*3*7*7*9*7*0*8 kontakt do siebie. Pewnie też będę dłubał przy wiązce i przydadzą mi się schematy. Zamówiłem już DoIP VCI wiec jak mi się uda w kodowaniu to dam znać dla potomnych :)