Autor Wątek: Gdzie serwisować...  (Przeczytany 3462 razy)

Offline Jaro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Gdzie serwisować...
« dnia: Luty 07, 2023, 12:17:23 pm »
Witam...Mój E-pace (2019 r. - D 2.0 150 km) właśnie osiągnął 60 tyś przebiegu...wyświetla info o serwisie, ale ze gwarancja skończyła się ponad pół roku temu to zadzwoniłem do Jaguara (Wrocław) z pytaniem o koszty serwis...i podano kwotę ok 3800 zl...nie mało...więc pytanie...czy w okolicach Opolszczyzny ma ktoś namiar na jakiś serwis zajmujący się Jagami z lepszymi cenami? Oczywiście mógłbym pojechać do każdego "mechanika" i pewnie powymieniać by olej i filtry...ale może warto by auto oglądnął ktoś kto ma o nich pojęcie - zajmuje się na codzień...Co sądzicie?

Offline JaguarGieremek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2023, 16:20:51 pm »
Dzwoń do Marcina lub Krzysztofa z ECS serwis Wrocław.

Pozdrawiam
Arek

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2023, 17:57:05 pm »
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Jaro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2023, 22:07:24 pm »
Dzięki!

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2023, 12:06:21 pm »
A ja jeżdżę do ASO ze swoim olejem i filtrami i cenowo wygląda to przyzwoicie.

Offline Yapa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2023, 20:09:37 pm »
Dzień dobry,
Jestem świeżym i zadowolonym posiadaczem E-Pace P200 rocznik 2019. Samochód sprawuje się świetnie, ale przyszedł czas na pierwszy przegląd po 60 tys i napotkałem pierwsze schody. Dzwoniłem do kilku serwisów JLR (Warszawa) i wszędzie słyszę, że cena za przegląd (olej, filtr oleju, korek miski, filtr kabiny plus wycieraczki) to przedział 4.000-4.500 zł. W pierwszej chwili oniemiałem, ale serwis y edukują mnie, że cenę robi m.in. super-specjalny olej silnikowy, nie do kupienia poza ASO, super agresywny i robienie przeglądu poza serwisami JLR grozi zatrzymaniem silnika, awarią kasety itp.
Nie jestem w temacie znawcą więc proszę o Wasze zdanie - czy tak faktycznie jest? Czy może mógłbym zrobić taki przegląd poza ASO z olejem, który ktoś z Was polecał (MILLERS OILS XF Premium C2 Eco 0w30)? Samochód już chyba po gwarancji, bo w 2019 była chyba trzyletnia...
Macie może sugestie, może polecany warsztat do takiej, chyba prostej, akcji w okolicach Warszawy?
Pozdrawiam!

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2023, 08:05:37 am »
Zorientuj się w AUTO REDUTA ul 3 Maja w Warszawie.
To autoryzowany serwis (ale nie ASO), nie są tani, niestety, ale cenowo i tak powinno wyjść lepiej. Bardzo mili, uczynni, dokładni. Nie pamiętam teraz jaki olej mi wlali ale jeżdżę i jest ok.

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2023, 11:17:11 am »
Dzień dobry,
Jestem świeżym i zadowolonym posiadaczem E-Pace P200 rocznik 2019. Samochód sprawuje się świetnie, ale przyszedł czas na pierwszy przegląd po 60 tys i napotkałem pierwsze schody. Dzwoniłem do kilku serwisów JLR (Warszawa) i wszędzie słyszę, że cena za przegląd (olej, filtr oleju, korek miski, filtr kabiny plus wycieraczki) to przedział 4.000-4.500 zł. W pierwszej chwili oniemiałem, ale serwis y edukują mnie, że cenę robi m.in. super-specjalny olej silnikowy, nie do kupienia poza ASO, super agresywny i robienie przeglądu poza serwisami JLR grozi zatrzymaniem silnika, awarią kasety itp.
Nie jestem w temacie znawcą więc proszę o Wasze zdanie - czy tak faktycznie jest? Czy może mógłbym zrobić taki przegląd poza ASO z olejem, który ktoś z Was polecał (MILLERS OILS XF Premium C2 Eco 0w30)? Samochód już chyba po gwarancji, bo w 2019 była chyba trzyletnia...
Macie może sugestie, może polecany warsztat do takiej, chyba prostej, akcji w okolicach Warszawy?
Pozdrawiam!



Cóż, mogę tylko potwierdzić tą cenę w ASO. Też robiłem przegląd w moim P200 polegający na wymianie oleju , filtrów, wymieniałem wycieraczki , zrobiłem dezynfekcję klimatyzacji i do zapłacenia było 4500 PLN. Same wycieraczki to koszt około 500 PLN.

Offline Yapa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2023, 13:05:40 pm »
Zorientuj się w AUTO REDUTA ul 3 Maja w Warszawie.
To autoryzowany serwis (ale nie ASO), nie są tani, niestety, ale cenowo i tak powinno wyjść lepiej. Bardzo mili, uczynni, dokładni. Nie pamiętam teraz jaki olej mi wlali ale jeżdżę i jest ok.

Dzięki za podpowiedź, umówiłem się. Faktycznie wychodzi jakieś 10% taniej i zakładam, że jakościowo - tak jak piszesz - jest ok. Dzięki!

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2023, 21:24:14 pm »
Same wycieraczki to koszt około 500 PLN.
O, qrcze. To coś się mocno zmieniło. Jak mi kiedyś ukradli wycieraczki (naprawdę :P) to koszt kompletu wyniósł ok.220 zł. I uważałem wtedy, że to drogo. Ale 500??? Czy oni :-nuts
Dzięki za podpowiedź, umówiłem się. Faktycznie wychodzi jakieś 10% taniej i zakładam, że jakościowo - tak jak piszesz - jest ok. Dzięki!
To daj znać jak poszło. Żebym nie miał wyrzutów sumienia jakby co  :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2023, 23:29:55 pm wysłana przez Choina »

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2023, 22:18:20 pm »
Same wycieraczki to koszt około 500 PLN.
O, qrcze. To coś się mocno zmieniło. Jak mi kiedyś ukradli wycieraczki (naprawdę :P) to koszt kompletu wyniósł ok.220 zł. I uważałem wtedy, że to drogo. Ale 500??? Czy oni :-nuts
W ASO
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2023, 06:03:40 am »
Najbardziej zabawna jest pozycja "przygotowanie stanowiska", dobrze ze nie dodali oplaty za deszczowke obliczona na podstawie wymiarow dachu.  Cena akumulatora to juz czysta abstrakcja przynajmniej 1000 zł powyzej ceny rynkowej. Ja z ASO zrezygnowalem, gdy po 3 latach serwisowania okazalo sie  ze filtr oleju byl wymieniany tylko na fakturze.

Offline Yapa

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2023, 10:00:12 am »
Cytuj
To daj znać jak poszło. Żebym nie miał wyrzutów sumienia jakby co  :D

Cześć, informuję zwrotnie, że obsługa bez zarzutu. Dostałem możliwość zajrzenia na salę warsztatową, praca wyglądała na sprawną. Niestety (albo na szczęście) przy okazji panowie wykryli wyciek oleju ze skrzyni biegów - albo uszczelka na łączeniu z silnikiem, albo spaw nieszczelny na skrzyni  :o. sprawa do kontynuacji, ale w obu przypadkach słabo...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2023, 09:55:21 am wysłana przez MicGin »

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2023, 17:06:19 pm »
Sprawdz u mechanikow, czy nie masz zbyt duzego cisnienia w ukladzie korbowo tlokowym.  Jak wyciagniesz bagnet lub odkrecasz korek wlewu paliwa (na rozgrzanym silniku) to czy nie masz wrazenia ze wybrano Papieża? Slabo to dopiero bedzie jak silnik zrobi buuum, powodzenia.

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Gdzie serwisować...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2023, 07:55:02 am »

przy okazji panowie wykryli wyciek oleju ze skrzyni biegów
Szczęście w nieszczęściu... ??????