Autor Wątek: Brak reakcji na próbę odpalenia  (Przeczytany 364 razy)

Offline Krzysztof Kowalski

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Brak reakcji na próbę odpalenia
« dnia: Luty 05, 2023, 03:16:34 am »
Witajcie😄. Mam taki problem z x-type 2.0 d rok 2008, jeździł normalnie,nic się nie działo, zaparkowałem jak gdyby nigdy nic tydzień temu,i teraz nie chce palić czyli dokładnie nie ma reakcji żadnej na próbę startowania. Zapłon się włącza,kontrolki normalnie świecą,rozrusznik na krótko kręci, na zaciąg również nie pali, chciałem zdiagnozować komputerem ale nagle komputer przestał widzieć silnik... Łączy i diagnozuje inne układy czyli hamulce, funkcje różne itp ale silnika nie połączy, na desce wyświetla błąd fuel computer data error. Ktoś coś podpowie? Gdzie szukać przyczyny? Sterownik, licznik,czy coś takiego?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Brak reakcji na próbę odpalenia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2023, 12:06:29 pm »
Wygląda na problem braku komunikacji ECU - licznik.
Zaczął bym od złącza jakie jest po lewej stronie silnika na podszybiu. Tam jak dostanie się woda to się dzieją cuda. Profilaktycznie psiknąć środkiem typu "Kontakt"
Zakręcane to jest na na torksa z dziurka w środku.


Przy okazji czym się łączysz + jaki program? Bo z dieslami z X-type jest masakra na chińskich kablach (sam przerabiam temat, że łączy mi się z wszystkim poza silnikiem na FoComie + VCM)

Offline Krzysztof Kowalski

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Brak reakcji na próbę odpalenia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2023, 16:18:44 pm »
Łącze się chińczykiem,nie wiem konkretnie, sprawdzę i dam znać czym. Program Delphi, oczywiście podróba kupiona w pakiecie za jakieś 200 Zeta że 3 lata temu i działa świetnie,z jagiem,z mercedesem i oplem wącha się bez problemu, to auto mam od 3 lat i zawsze łączył się fajnie....