Autor Wątek: Twarde zawieszenie. Brak reakcji na zmianę jego twardości w trybie "Dynamic"  (Przeczytany 1206 razy)

Offline exkol

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Dzień dobry!
Dzień dobry.

Od roku jeżdżę Jaguarem F-Pace z 2018 roku. Wersja R-Sport z silnikiem 3.0 Diesel i automatyczną skrzynią biegów.
Problematyczne jest dla mnie jego bardzo twarde zawieszenie. Jest na tyle sztywne, że musiałem zrezygnować z kół na 22-calowcyh felgach i zamontowałem 19-calowe. Jest trochę lepiej.
Czy w F-Paceach to normalne? Nie mam punktu odniesienia.
Jak przełączę auto w tryb dynamiczny i włączę pulpit ustawień (skrzynia, silnik, układ kierowniczy i właśnie zawieszenie) to mam wrażenie, że zmienianie trybu zawieszenia pomiędzy sport - comfort nie przynosi żadnej różnicy. Wcale nie staje się komfortowy.

Czy mogę liczyć na pomoc kogoś, kto używa tego samego auta? Czy jego Jaguar ma równie twarde zawieszenie i nie widzi różnicy przy zmianie trybu?

Zanim wydam ponad 20 tys na nowe amortyzatory chciałbym się upewnić, że ma to sens.

Pozdrawiam bardzo i z góry dziękuję.
Rafał Talowski
Wszystkiego najlepszego!
Pozdrowionka!

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Twarde zawieszenie. Brak reakcji na zmianę jego twardości w trybie "Dynamic"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2023, 09:33:37 am »
Pierwsza sprawa to czy masz amortyzatory z CVD - nie wszystkie wersje mialy
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline exkol

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Dzień dobry!
Każdy amortyzator jest podłączony przewodem elektrycznym.
Wszystkiego najlepszego!
Pozdrowionka!

Offline barni

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Twarde zawieszenie. Brak reakcji na zmianę jego twardości w trybie "Dynamic"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2023, 18:02:37 pm »
Ten typ tak ma ponoć. Tam regulacja twardosci dotyczy tylko momenty dobijania na jakiejś wielkiej dziurze, w normalnej jeździe jesy niezauważalna. Niemniej auto prowadzi sie swietnie wiec nie ma na co narzekac.

Offline Thomas1971

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Twarde zawieszenie. Brak reakcji na zmianę jego twardości w trybie "Dynamic"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2024, 15:07:31 pm »
Pojedz Jagiem pod McDonalda. Ja w moim czuje roznice na "spiacych policjantach".
Albo jak wolno jade i dohamowuje do zera. Na komfort bardziej nurkuje. Na dynamic jest sztywniejszy. Widac roznice
Tomek