Autor Wątek: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp  (Przeczytany 1004 razy)

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« dnia: Styczeń 06, 2023, 13:08:03 pm »
Witam,
jak w temacie, posiada ktoś wiedze co poza samą skrzynią trzeba wymienić (zgaduje, że komplet to: skrzynia, sterownik, wybierak). Jaka jest różnica w przełożeniach tylnego mostu? Czy skrzynia do silnika pasuje 1-1 (wydaje mi się, że powinna) i czy idzie ten sam wał. Dodatkowo pytanie o wskazania prędkościomierza (czy nie będzie zbytnio przekłamywał).
Może ktoś taki manewr już robił i podzieli się doświadczeniem.

pozdrawiam i dzięki za informacje i pomysły.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2023, 23:23:22 pm »
Praktycznie niewykonalne. I to nie skrzynia 5HP tylko Fordowska 5R55
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2023, 15:35:04 pm »
Możesz rozwinąć "niewykonalne"? Wiąże się to z wymianą całej wiązki czy też to kwestia wymiany kilku elementów, które są dostępne? Jak z mocowaniem elementów?

Widzę, że jest zainteresowanie tematem, więc proszę o wymienienie potencjalnych problemów, które trzeba by było rozwiązać. Moja 5-cio biegowa (kotek z '99, skrzynia z tego co się orientuje ZF)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2023, 17:38:01 pm »
ZF był po lifcie. Tak jak pisałem skrzynia Forda. Przede wszystkim inny kształt dzwonu skrzyni. Całkowicie inna elektronika, sterownik silnika nie przystosowany do sterownika skrzyni. Można tak jeszcze dalej wymieniać.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2023, 10:34:57 am »
Nie jestem specem bo nie rozbierałem silników i skrzyń, ale to chyba ten sam silnik więc mocowanie skrzyni powinno być takie same (no chyba, że  :-tylko zmienili blok silnika. Pisałeś o innym sterowniku silnika. To chyba nie jest problem żeby go przełożyć. Z drugiej strony zmienili sterowanie klimatyzacji więc i tu opcje sterownika mogą być inne. Biorąc pod uwagę koszt skrzyni cena sterownika już nie powinna być zaporowa.
Jeżeli jestem w błędzie to proszę oświeć mnie.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2023, 19:58:49 pm »
To nie chodzi o ceny gratów, tylko o zgranie wszystkiego. Niewykonalne praktycznie między przedliftem a poliftem. Czasami jest problem między poliftami.
To masz kompletnie inną elektronikę. Uwierz taniej wyjdzie sprzedać i kupić polifta
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana skrzyni 5hp na 6hp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2023, 20:28:23 pm »
Dzięki za wyczerpanie tematu i rozwianie "marzeń" laika. Troszke nie zaglądałem. Wydaje mi się, że rozpatrując opcje sprzedania (po zrobieniu progów i odmalowaniu raczej niezbyt opłacalne) rozpatrywał bym kierunek S-TYPE R. Do użytku codziennego porównywalne spalanie a "troszeczkę" więcej frajdy.