Autor Wątek: Kupno F-Pace  (Przeczytany 1171 razy)

Offline Ultra Violence

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham zapie***lać
Kupno F-Pace
« dnia: Grudzień 10, 2022, 01:24:56 am »
Czesc,

Moj kolega rozlagada sie za suvem w przedziale cenowym do 140 tys. PLN. Rozwaza kupno Stelvio (obecnie jezdzi Alfa), F-Pace albo Volvo XC60. Z tego co mi wspominal to rozwaza F-Paca 2.0d, teraz pytanie do was jakie mankamenty posiada to auto i ten konkretny silnik? Czy maja one jakies typowe dla siebie usterki? Czy w ogole polecacie zakup tego auta czy raczej, pytanie szczegolnie do posiadaczy, czy moze teraz poszlibyscie w cos innego? Od razu rzucil mi sie w oczy temat o zatartym 2.0d xD, czy te pompy oleju tam jakos wybitnie padaja?

Kazda opinia mile widziana

 :-thank
Jest: Maserati Quatroporte GTS 535 KM

Był:Jaguar XF, AWD, 3.0 V6 PB, 340 KM
        Black & Dynamic Pack

Była: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDM, 229 KM

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Kupno F-Pace
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2022, 06:37:19 am »
Do tej listy wymienionych samochodow ktore warto rozwazyc dokladam jeszcze DS7, trzeba sie przejechac kazdym z nich i dodatkowo odpytac wlascicieli o wrazenia. Co do silnika 204DTD to napisac, ze jest to jeden z najgorszych silnikow, to tak jak by nic nie napisac. Niech kolega dobrze przemyśli zakup i nie kieruje się sercem tylko rozsądkiem. Używane silniki potrafią już kosztować 30tys zł, a perspektywa jego wymiany zbliża się z każdym pokonanym km. Poczytaj o awariach rozrzadu, walkow balansujacych, zapychajacych się dpfach, padających turbinach, przedmuchach w silniku, pękających tłokach i zacierających sie wałach korbowych. Najwięcej informacji znajdziesz na brytyjskich grupach na FB, nie ma tygodnia żeby ktoś nie szukał słupka silnika. Z przykrością ale nie rekomenduje tego diesla.

Offline Christof

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Kupno F-Pace
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2022, 11:26:16 am »
Mialem okazje pojezdzic wszystkimi trzema autami i moj wybor padl na F-Pace 3.0D.
Alfa odpadla z powodu 2 dla mnie powodow, jestem ponad 190cm wysoki i przy wsiadaniu ciagle glowa zahaczalem o gorny kant
slupka dachu, byl to silnik 280 konny i podczas szybkej jazdy na autostradzie Alfa byla bardzo nerwowa i zachowywala sie jak gokard. Volvo mialem 2.4D poprzedni model i byl bezawaryjny i jezdzil super. Moj syn obecnie posiada 2.0D i sobie chwali i mnie tez sie podobal. A Moj wybor wlasnie padl na F-Pace poniewaz podoba mi sie z sylwetki, wygody i jak juz wspomnialem z charakterystyki jazdy i jak zachowuje sie na drodze, dla mnie najlepiej ze wszystkich. Dodam ze jeszcze probowalem Q5 i X3.
Co prawda mialem juz przygode z silnikiem (wymiana na nowy) ale mimo tego nadal uwazam ze jest super.
Osobiscie uwazam ze w dzisiejszych czasach nie ma idealnych i bezawaryjnych samochodow i jak kolega wyzej napisal kierowalem sie raczej sercem niz rozsadkiem.