Autor Wątek: Problem z elektryką, zamek centralny, akumulator, alarm  (Przeczytany 767 razy)

Offline jagernauta

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Problem z elektryką, zamek centralny, akumulator, alarm
« dnia: Listopad 22, 2022, 09:49:01 am »
Mój jaguar S-Type z 2001 ostatnio przechodzi jakiś trudny okres, a w sumie to nigdy nie było zbyt kolorowo.
Mam problem z zamkiem centralnym, po zamknięciu od razu obija, więc auto się nie zamyka, wszelkie próby kończą się niepowodzeniem. To samo przy jeździe, po jakimś czasie od ruszenia auto się zamyka i zaraz otwiera i tak pozostaje. Raz czy dwa razy była sytuacja, że auto po ruszeniu zamknęło się i tak już pozostało, aczkolwiek przy następnej jeździe znowu to samo, zamek odbijał.
Problemy zaczęły się od włączającego się alarmu po zamykaniu auta pilotem, potem wcale się go zamknąć nie dało.
W jeden z jesiennych poranków autko nie chciało odpalić, a radio po przekręceniu kluczyka włączało się i zaraz wyłączało. Akumulator padł. Podłączyliśmy booster i teoretycznie jag był gotowy do jazdy. Od ostatniej podróży, do wyładowania się akumulatora minęły około dwa tygodnie, więc stwierdziłam, z małymi wątpliwościami, że taka sytuacja miała prawo mieć miejsce.
Pomijając problem z zamkami, wszystko było ok.. aż do czasu wymiany hamulców. Autko stało u mechanika około tygodnia, akumulator totalnie się wyładował, trzeba było na nowo wpisywać kod do radia. Podłączyliśmy go pod prostownik. Dwa dni po naładowaniu znowu całkowity brak prądu, auto było odpalane na parę minut, ale nie jeżdżone w tym czasie
Łącząc problem z elektryką i wyładowania akumulatora, przypuszczam, że po prostu gdzieś ucieka prąd.
W aucie podobno mechanik wymienił zamki plus czujnik alarmu, co jak widać nie przyniosło żadnego efektu. Wspomnę jeszcze, że w trakcie problemów z zamkiem pojawiła się sytuacja, że wyskakiwał w czasie jazdy alert "boot open" tylko, że bagażnik był zamknięty i nic nie wskazywało na to, że coś jest z nim nie tak.
Niestety mój kochany Jaguar powoli umiera, nie wyobrażam sobie jazdy na co dzień innym autem, więc chciałabym jeszcze trochę nim pojeździć. Dni i noce co raz chłodniejsze co jeszcze bardziej obciąża akumulator.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Dodatkowo, planuję zakup X- Type'a. Jeżeli, ktoś byłby w stanie mi cokolwiek na jego temat doradzić, byłoby super. Dzięki!

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • O. K.
Odp: Problem z elektryką, zamek centralny, akumulator, alarm
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2022, 12:47:23 pm »
Witam!
Ogromny szacun  :-K za stosunek do tego pięknego pojazdu :-tylko
Niestety, te amerykańskie Jaguary posiadają "elektroniczne wnętrzności" bardzo czułe na nawet nieduże wahania napięcia w instalacji elektrycznej. Poszczególne moduły, nie tylko zawodzą w działaniu, ale nawet ulegają trwałemu uszkodzeniu.
Z tego co piszesz wynika jednoznacznie, że Twój akumulator już wyciągnął kopyta. Należy od tego zacząć (zakup nowej baterii) i sprawdzić działanie alternatora, czyli napięcie ładowania przy pracującym silniku.
Serdecznie pozdrawiam!!! :-V
✌POWODZENIA😉

Offline jagernauta

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Problem z elektryką, zamek centralny, akumulator, alarm
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2022, 21:31:52 pm »
Dzieki! Będę miała na uwadze. Dzisiaj niestety po jednodniowym postoju, po przekręceniu kluczyka radio się włączyło, ale autko już nie odpaliło. Przy pomiarze miernikiem elektrycznym, były skoki od 3 do 1, również przy symulacji zamknięcia. Wydaje mi się, ze akumulator może nie być jedyna przyczyną. Ewidentnie gdzieś ucieka mi prąd, tylko teraz pytanie skąd. Szczerze mówiąc, nie chce jeszcze kupować nowej baterii, bo boje się, ze problem całkowicie nie zniknie i znowu będzie dochodziło do takich sytuacji. Pogrzebałam trochę na różnych forach i niektórzy mieli podobne problemy, tylko niestety ze znalezieniem rozwiązania jest trudniej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2022, 11:59:27 am wysłana przez MicGin »

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Problem z elektryką, zamek centralny, akumulator, alarm
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2022, 12:12:16 pm »
Jeżeli chodzi o rozładowywanie akumulatora polecam temat: https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,36969.msg310502.html#msg310502.
Problem z otwieraniem zamków po zamknięciu z pilota wynika z uszkodzenia jednego z przednich zamków. Aby sprawdzić który to wsiądź do kota, zamknij ręcznie od środka drzwi pasażera, a następnie zamknij z pilota. Jeżeli auto się otworzy powtórz operację zaczynają od zamknięcia drzwi kierowcy.