Autor Wątek: XF 2,2 diesel spadek mocy po rozgrzaniu  (Przeczytany 495 razy)

Offline witasx

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
XF 2,2 diesel spadek mocy po rozgrzaniu
« dnia: Listopad 09, 2022, 16:52:37 pm »
Witam,
mam chyba dość nietypowy problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi , a przynajmniej naprowadzenia.
Mam Xf-a 2014r , wszystko było ok przez ostatni rok , aż zrobiło się ciepło. Wtedy zauważyłem, że jak wróciłem z dłuższej trasy , to po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu po pięciu minutach , samochód stracił moc. Utrata mocy była od dołu. Jak już dobił do 1000obr to troszkę się zaczynał rozpędzać ale słabo. Na początku było to sporadycznie, ale później problem stał się nie do zniesienia. Do tej pory zaobserwowałem:
1. szybciej traci moc jak jest gorąco
2. jak jest zimno, jestem w stanie wprawić go w taki stan jeżdżąc po uliczkach w mieście, lub co ostatnio zauważyłem, zostawić go na kilkanaście minut z zapalonym silnikiem po kilku minutowej jeździe.
3. wyłączenie i włączenie silnika nic nie daje, a jak samochód postoi kilka minut po wyłączeniu silnika to jest jeszcze gorzej.
4. był wymieniany sterownik od przepływomierza ale nic to nie dało.
5. mechanik do testów zblokował mi coś jakąś śrubką coś przy egr. i zbierał się lepiej , ale z czasem (dłużej niż zazwyczaj ) wracałem do tego samego momentu. (włączał się wtedy check engine).
6. nie wyrzuca błędów, zarówno u mojego mechanika, jak i u Pana od Jagów pod Pruszkowem (nawet sugerował, że może ktoś wyciął błędy z matrycy).
7.  niestety w skrajnych sytuacjach jest tak, że ciężko mu ruszyć z miejsca (skrzyżowania) i dwa razy zgazł.
8. Wszystko wraca do normy o schłodzeniu samochodu.
9. Jeśli dzieje się to w mieście i już jest ciężko i wyjadę na trasę to jest lepiej, aż do pojeżdżeniu znowu wolno w mieście :( Tak jak by wiatr "we włosach", schładzał to coś co to powoduje.
10. Na wyższych obrotach oczywiście też widać spadek mocy i wtedy przeciąga biegi do końca długo.
11. Na luzie, podczas tego spadku mocy, też wskazówka nie jest tak dynamiczna.

Jeśli miał ktoś podobny problem, to bardzo proszę o odpowiedź. Znalazłem gdzieś niejakiego artura, który pisał gdzieś na jakiej stronie z mechanikami, ale nikt mu nic nie odpowiedział, a tam jakoś chyba trzeba wykupić pakiet mechanika, żeby w ogóle coś napisać.

Bardzo proszę o pomoc.