Autor Wątek: Wysoka temperatura silnika  (Przeczytany 918 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Wysoka temperatura silnika
« dnia: Listopad 01, 2022, 07:52:45 am »
Zacznę od początku. W kocieie nie działało ogrzewanie wnętrza,, kot trafił do mechanika, diagnoza uszkodzona pompka elektryczna obok chłodnicy, po wymianie ogrzewanie działa, ale....  Zauważyłem, po pewnym czasie że kot batdzo szybko uzyskuje połowę zakresu temperatury na wskaźniku, oraz że bardzo często załącza się wentylator chlodnicy. Mówię sobie pewnie termostat. Po zdemontowaniu okazało się, że termostatsie rozleciał oraz ułamał się uchwyt go podtrzymujący, wymieniłem termostat oraz obudowę, kot dalej się grzeje, wymieniłem czujnik temperatury, dalej to samo. Zarówno termostat jak i czujnik są zakupione oryginalne nie jakieś zamienniki, a kot dalej po przejechaniu 1km uzyskuje połowę zakresu, a wentylator jak się załącza to chodzi z max prędkością, auto trafiło do gościa który specjalizuje się w Jaguar ach, ale też nie wiecojest nie tak, twierdzi, że sprawdził wszystko, termostat, czujnik, płyn, i brak mu pomysłu co jest nie tak. Może ma ktoś jakieś sugestie, czy tapompka od ogrzewania może być przyczyną?sam już ie wiem gdzie szukać
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wysoka temperatura silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2022, 16:13:22 pm »
Powiem Ci identyko problem miałem z 4.2 SC. Tak samo zacząłem od wymiany pompki elektrycznej bo ledwo już pompowała. Nie pomoglo. Później termostat, no trochę lepiej ale dalej się grzał, gotował, wentylator świrował. Zmieniłem pompę wody i jak ręka odjął. Najlepsze jest to że nie widać było po niej znaczącego zużycia.

Spróbuj ewentualnie jeszcze odpowietrzyć. 4.2 ciezko sie odpowietrza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8