Autor Wątek: Kocur wydaje dziwne dźwięki  (Przeczytany 1051 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Kocur wydaje dziwne dźwięki
« dnia: Październik 15, 2022, 18:34:50 pm »
Cześć
Mam kłopot
Od wymiany oleju i podobno czyszczenia przepustnicy ( bez demontażu co prawda więc nie wiem jak to zostało zrobione ) z kocurem dzieją się dziwne rzeczy. Po tym nieszczęsnym czyszczeniu uruchomiliśmy silnik który po chwili wpadł w istne spazmy, szarpał, strzelał, telepał całym autem. W końcu go wyłączyłem, odpaliłem ponownie i już było dobrze. Ale coś mu się chyba stało - pojęcia nie mam co.
Pojawiają się dwa dźwięki, pierwszy słychać w piątej sekundzie nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=TbyLi-6b5_s
Jeżeli ktoś chciałby posłuchać to warto założyć słuchawki, ten jakby jęk czegoś co się zaciera jest cichy i trwa niedługo ale słyszę go i skóra mi cierpnie. Ten jęk jest tylko przy przyspieszaniu i jakby tuż przed zmianą biegu. Na ciepłym trochę zanika ale też da się go usłyszeć. To nagranie jest już na rozgrzanej skrzyni. Posłuchajcie proszę, może ktoś na coś wpadnie.
To jedno, drugie co mnie niepokoi i to chyba bardziej, to jakieś takie nieregularne pukanie w tle silnika, słychać to tu:
https://www.youtube.com/shorts/ml4N9EvE55U
Byłem u 4 mechaników w tym dwóch gości od skrzyń automatycznych, bo mój mechanior co mi ten olej zmienił twierdzi, że to konwerter a oni że silnik :) , byłem też w Piastowie u Jaguarowca - każdy słyszy ale nie ma pomysłu co to jest.
Pomocy !
Z ostatniej chwili - zadzwoniła córka że nie może auta odpalić więc może coś się "wyjaśniło" - zaraz się wybieram zobaczyć co i jak.
Pozdrawiam
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2022, 15:46:52 pm »
Cześć,
Wczoraj wieczorem nagrałem filmik pokazujący jak słychać wydech po uruchomieniu zimnego silnika.

Tu link do niego:
https://youtube.com/shorts/e3g9_c3cX9Y

Przyznajcie, że to co słychać brzmi bardzo nieładnie. ( trzeba trochę podgłośnić bo jakieś ciche jest to nagranie )
To zachowanie mija po minucie mniej więcej, nagle, w pewnym momencie silnik zaczyna pracować równo.
Nie wiem co robić, błędów nie ma, świece przejechały może z 5000 km, mam połowę cewek wymienionych na jakieś nowe zamienniki bo stopniowo padały. Może pora wymienić te pozostałe mimo, że komp nie zgłasza problemów. Może pomierzę kompresję.
Radźcie co robić.
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2022, 20:51:19 pm »
Odpowiadam sam sobie :)
Pękła mi plastikowa rurka łącząca odmę z rurą łączącą filtr powietrza i przepustnicę.
Na razie zalepiłem taśmą i zobaczymy jutro.
Piotr

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2022, 20:57:05 pm »
I co okazało się przyczyną tych hałasów?

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2022, 18:08:34 pm »
Cześć

Po uszczelnieniu rurki odmy auto odpala poprawnie, tzn nie buja obrotami, nie kaszle itp. ale nie nadal słychać jakby zatartą jakąś rolkę.
Zamierzam zrzucić pasek osprzętu i wtedy odpalić - na razie nie mam czasu, w Warszawie przyszła zima a mój mechanik wyraźnie nie ma ochoty inwestować swojego czasu w poszukiwanie nie wiadomo czego.
A'propos zimy, większym problemem jest mizerne i śmierdzące ogrzewanie. Spytałem o wymianę nagrzewnicy 3 warsztaty "jaguarowe" w mojej okolicy i tylko jeden podjął wyzwanie szacując usługę na 2.500 zł + koszt nagrzewnicy.
Pewnie nie ma wyjścia ...

Piotr 
 

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2022, 17:30:34 pm »
U mnie dwa razy padała elektryczna pompa obiegu nagrzewnicy. Efekt bardzo słabe ogrzewanie. Po wymianie grzało super. Może u ciebie też się kończy pompka elektryczna?
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2022, 10:15:27 am »
Cześć,
Pompkę jakiś czas temu naprawiałem - wymiana szczotek, więc chyba raczej stawiam na zakamienioną nagrzewnicę a że dodatkowo śmierdzi po włączeniu ogrzewania to skłaniam się do wymiany. Ze dwa miesiące temu robiłem dość długie ozonowanie, po tym zabiegu smród jakby ustąpił ale już wrócił.
Piotr

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Kocur wydaje dziwne dźwięki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2022, 11:14:51 am »
Nieprzyjemny zapach może być kwestią klimy a nie nagrzewnicy. Przy takim koszcie nagrzewnicy najpierw spróbowałbym zrobić jej płukanie…czasem pomaga.