Autor Wątek: Jaki Sprzęt do Diagnozy  (Przeczytany 1822 razy)

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
Jaki Sprzęt do Diagnozy
« dnia: Wrzesień 30, 2022, 14:08:06 pm »
Witam.
Jak najtaniej zaopatrzyć się sprzed do diagnozy jaga x350 z 2004 roku.
Czy to co znalazłem na allegro   https://allegro.pl/oferta/jlr-vci-jaguar-land-rover-sdd-8266146628?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=NDUzNmU2ZDEtZTdlMi00Mjk5LTgyNzItODM5ZDg0OTEyZDQ2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=672f3e58-8f34-45ff-bcf7-c6c80081dfdb  -  ruszy ?
Jakie oprogramowanie do niego i skąd można ściągnąć ?]

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Jaki Sprzęt do Diagnozy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2022, 23:18:40 pm »
 To jest klon, ale radzi sobie całkiem dobrze, jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, zrobisz tym praktycznie wszystko. Na innych ofertach masz łącznie z softem, czyli SDD, wersja nie jest specjalnie istotna, ale dobieraj pod swój OS, zawsze też można of kors postawić to na VM. Z SDD momentami trzeba ostrożnie.

Offline mbolo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Kocham to forum
Odp: Jaki Sprzęt do Diagnozy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2022, 15:32:16 pm »
Możesz mi wrzucić linka do aukcji ze softem. rozumiem że podłącze jaga z 2004r wersje amerykańska xj8 na 100% :) Co to jest VM ? SDD OSTROŻNIE ?

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Jaki Sprzęt do Diagnozy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2022, 18:40:56 pm »
Rynek nie ma znaczenia, VM to maszyna wirtualna. Z SDD trzeba robić małe kroki, bo po prostu można uwalić moduł, ale nie przesadzajmy, większość procedur jest transparentna, do tych na wyższym poziomie świadomości trzeba mieć dostęp do tzw. trybu inżynieryjnego, na początku możesz to sobie darować. Trzeba poczytać biuletyny i instrukcje serwisowe Jaguara, etc, pooglądać YTB i dopiero sie zaczynać tym bawić na poważnie. Generalnie dla bezpieczeństwa warto mieć drugi naładowany aku i spiąć je razem podczas zabawy z SDD a najlepiej zasilacz stabilizowany z wydajnością ok 30A podpięty do aku no i stabilny dostęp do netu, bo od wersji 138 /chyba/ wszystko jest online. Generalnie w sieci znajdziesz wszystkie wersje, najczęściej są dostępne 156, 160.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2022, 18:47:33 pm wysłana przez PeterX »

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Jaki Sprzęt do Diagnozy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2022, 22:34:14 pm »
PS
Apropos klonów Mongoose: flaszowałam w weekend licznik jako nowy moduł, nie powiem, miałem trochę obaw, ale wszystko poszło gładko.
Ciekawostka: warto dbać o czytelność naklejki przyklejonej na karoserii na prawo od aku, widocznej po uniesieniu podłogi bagażnika. W trakcie procedury trzeba podać kod z tej naklejki, chodzi o security, licznik jest związany z immo. Podobno druga naklejka jest na kolumnie kierownicy, widoczna po zdjęciu osłon.