Autor Wątek: XF x260 wygłuszenie auta ?  (Przeczytany 628 razy)

Offline Minister

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
XF x260 wygłuszenie auta ?
« dnia: Wrzesień 25, 2022, 15:27:54 pm »
Witam,

Panowie, czy bawił się ktoś z Was w wygłuszenie samochodu ? Autko XF x260. Uważam, że jak na takie autko jest dosyć głośno w aucie.
Co wygłuszaliście i na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu boczków i innych elementów ?

U siebie zamierzam wytłumić drzwi, bagażnik, nadkola, ew podłogę, tylko nie wiem jak się do tego zabrać.

Pozdrawiam

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Zauroczony Kotem
Odp: XF x260 wygłuszenie auta ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2022, 14:30:42 pm »
Ja co prawda nie mam doświadczenia w wytłumianiu Jaga, ale w poprzednim aucie bawiłem się w wytłumianie drzwi przód, tył, dodatkowo bagażnik i przednie nadkola, efekt był, tzn. było trochę ciszej, ale najbardziej zyskało Audio :) :) :)

Więc w kolejnym aucie wygłuszyłem już tylko odrzwi przed i tył oraz podłogę z bagażniku. Do wygłuszenia blachy na drzwiach i w bagażniku użyłem STP Gold (maty bitumiczna) a do wygłuszenia boczków pianek różnej gęstości. Ogólnie jak wiesz co i jak zdemontować, to zabawa na kilka dni z samymi drzwiami i bagażnikiem.

Ale jak chcesz się bawić w podłogę to pewnie i sufit by się przydał, to już co innego, wybebeszyć musisz cały środek i zabawa na dłuuuuugi czas :) :) :)

Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE