Autor Wątek: Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie  (Przeczytany 744 razy)

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie
« dnia: Wrzesień 22, 2022, 23:32:17 pm »
Witam wszystkich. Posiadam jaguar s type 4.2 v8 2004 rok. Mam problem z kocurkiem, a mianowicie oddałem go do mechanika powód źle odpalanie na zimnym silniku. Muszę go kręcić parę razy zanim załapie, mechanik wymienił czujnik położenia wału, sprawdził świece cewki niby wszstko ok. Podłączył komputer sął  dwa błędy P1000 i p1582. Ale muwi że to nic takiego to sal błędy stałe. Ok czy ktoś może mi poowedziec z formulowiczow, pomuc gdzie jeszcze szukać? Ja tak sobie myślę że może gdzie przewody ok ecu jakąś przerwa jest nie wiem nie znam się asz tak a odpalanie jak nie chce odpalać tak nie odpala. Aha dodam jeszcze że ZAPROGRAMOWAL STEROWNIK Od NOWA. Bardzo proszę o pomoc kurde straciłem już trochę kasy na to i nie widzę końca może ktoś miał już takie coś pomocy

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2022, 08:07:20 am »
Przede wszystkim pomoc powinna zacząć się od kupna słownika języka polskiego. Oczy aż kolą.
Znaki przestankowe także się przydają.

p1582 to informacja, że zostały zapisane jakieś dane pracy układów silnika - spowodowane jest to innym błędem.
Konieczne podłączenie interface, który czyta jaguara, a nie pierwszego lepszego (tu także wiedza Pana "mechanika" jak widać jest ograniczona mocno, przez co jest zwykłym wymieniaczem).
Jedź na SDD IDS. Dzięki niemu uda się ściągnąć zapis tego powoduje p1582.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2022, 21:53:27 pm »
Wymieniaczem to możesz być Ty. Auto stoi akurat u mnie i wyobraz sobie, ze posiadam SDD i wiem od czego jest błąd P1582.

Czujnik wału był zmieniony bo był jakiś china zamiennik wstawiony (i to jedyna rzecz, która została wymieniona) Ciśnienie układu paliwowego również zostało sprawdzone, tak jak i układ zapłonowy, była próba programowania sterownika (z myślą, że może coś w sofcie) ale nic to nie dało. Jestem teraz na etapie sprawdzania wtryskiwaczy i wiązki sterownika.

Kolega nie po to pytał, żeby mu wytykać błędy i obrażanie mechanika (w tym wypadku mnie), tylko może ktoś akurat miał podobny przypadek. Na forach z usa tematów jest od groma ale większość prowadzi do niczego.

Dodam, że jak auto odpali to pracuje zupełnie normalnie, tak samo jak popracuje nawet 30 sek po pierwszym odpaleniu i zgasimy to później odpala już normalnie.

Jedynie postój całodniowy lub całonocny generuje problem
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2022, 22:00:34 pm wysłana przez Driv3rrrr »
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2022, 09:53:32 am »
Trochę dziwne, że SDD nic nie wypluwa poza P1582 przy wystąpieniu problemu.
Sam P1582 może równie dobrze oznaczać kiepskiej jakości paliwo, a nie jak większość twierdzi problemy przepustnicy.
Jeśli samochód podczas normalnej pracy, nie ma np. problemów szarpaniem, a właściciel nie zgłaszał wcześniejszych problemów to odpuścił bym diagnozę w ta stronę i skupił się na elektryce, która jak wiemy jest wybitna w tych samochodach.

Podobny przypadek jaki miałem to zaśniedziała kostka czujnika uderzeniowego, który to w następstwie odcinał pompę paliwa. Tylko po nocy nie odpalał. Oczywiście wcześniej wszystkie punkty masowe przeczyszczone, a problem dalej występował.

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Jaguar s Type 4.2 trudne odpalanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2022, 16:31:36 pm »
To dzial techniczny XF   :) A kolega opisuje problemy Jaguar s Type 4.2.
Moze trzeba w swoim dziale szukac?
Przeciez to dwa rozne auta. Nie ujmujac zadnemu z nich :)
Porsche 987 S
SLK R 171