Autor Wątek: Wymiana nagrzewnicy - demontaż deski rozdzielczej  (Przeczytany 400 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Wymiana nagrzewnicy - demontaż deski rozdzielczej
« dnia: Wrzesień 16, 2022, 11:58:34 am »
Cześć
Wracam do tematu smrodu z kratek wentylacyjnych.
Przyszło ochłodzenie, włączyłem grzanie i żyć się nie da - wali jakimś takim ostrym drapiącym w gardło smrodem.
Żadne pianki czy ozonowanie nic nie daje, przyjdzie mi wymontować nagrzewnicę i ją umyć/wymienić.
Pytanie czy komuś udała się taka sztuka bez demontażu deski rozdzielczej - podkreślam że to x308 bo podobno w x300 da się to zrobić.
Już kiedyś dawno o to pytałem ale minęło trochę czasu i może pojawił się ktoś kto to zrobił.
Jeżeli nie, to czy ktoś z Was ma instrukcję jak tą deskę wymontować ?
Wyciągałem już tunel środkowy w całości, więc część prac jest mi znana ale jak się zabrać za deskę nie mam pojęcia.
Myślałem o tym czy by nie wyciąć "otworu technologicznego" w obudowie nagrzewnicy od strony pasażera - bo tu jest więcej miejsca, lać tamtędy wodę z detergentem i niech sobie ścieka odpływami pod samochód. Nie wiem tylko czy w tej puszcze plastikowej nie ma jakiejś elektroniki.
Co o tym myślicie ?
Pozdrawiam
Piotr

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: Wymiana nagrzewnicy - demontaż deski rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2022, 16:30:03 pm »
Za pierwszym razem próbowałem bez demontażu deski, nie wyszło brakło parę cm... Za drugim od razu zwalałem deskę. Jest co robić - ale do ogarnięcia - przy wyciąganiu deski najlepiej robić we dwóch. Mi za każdym razem najwięcej czasu zajęło znalezienie nakrętki trzymającej deskę gdzieś na środku za schowkiem... Uczulam :)
Jak coś moge podesłać parę zdjęć i instr.
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Wymiana nagrzewnicy - demontaż deski rozdzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2022, 17:10:16 pm »
Jeżeli masz taką instrukcję to będę zobowiązany.
Nie wiem czy się na to porywać czy dać komuś zarobić :)
Najgorzej jak się narobię i nie odnajdę przyczyny tego smrodu.
Myślę czy by kamerki światłowodowej jakoś tam nie wpuścić i ocenić.
W ogóle kot ma jakoś pod górę.
Zaczęło się od bujania obrotami po odpaleniu na zimno. Po wrzuceniu biegu obroty spadały poniżej 500 / min i auto dostawało spazmów.
Przy okazji wymiany oleju ( poprzedzonej płukanką TEC2000 ) mechanik przemył przepustnicę bo podobno była bardzo brudna.
Obroty się poprawiły chwilowo ale co jakiś czas to wraca. Pojechałem do skrzyniarza przejechaliśmy się z zapiętym skanerem i nic - skrzynia bez zarzutu, ciśnienia, napięcia ale lekko "tupie" przy toczeniu się bez gazu z prędkości ok  80 w dół - na jednym przełożeniu. Gość od skrzyni zaproponował żeby sprawdzić poziom i okazało się że wylał z niej 1,5 litra nadmiaru. Olej był bardzo mętny i jakby wodnisty ale gość powiedział że niektórzy takie coś wlewają by było taniej - wymiana była jakieś 4 tysiące temu.
Może to przypadek ale raczej chyba nie , przy przyspieszaniu z postoju nagle przy pewnych obrotach pojawia mi się dżwięk jakby się coś zacierało , pisk przez sekundę lub dwie - losowo , nie da się nagrać. Skojarzenie jest dość oczywiste - ulał oleju i zaczęło coś piszczeć, Pytanie dlaczego było za dużo.
Po wyrzuceniu na park albo neutral zaczynają pojawiać sie dziwne nieregularne puknięcia - wydaje się że z końca silnika ale bardziej z kielicha pod którym chodzi konwerter. Po zapięciu biegu pukanie cichnie. To pukanie brzmi trochę jak drobny kamyk wrzucony do wydechu.
Do tego w baku buczy pompa - pewnie pada i może stąd bujanie obrotami po odpaleniu.
Mam trochę dość ...
a i jeszcze wyszła mi dziura na prawym słupku A.
Ubezpieczony jest na 10.000 więc nie warto do Wisły wrzucać
Piotr

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: Wymiana nagrzewnicy - demontaż deski rozdzielczej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2022, 18:12:11 pm »
nie mogę wysłać tutaj z załącznikiem - napisz mi maila na adres: pawel@sg2.pl - odeśle zwrotnie
PS
co do jagów - ktoś tutaj miał fajny opis: "kochamnienawidze" :)
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001