Autor Wątek: Jaguar XJ6 4.2 przerywanie sporadyczne  (Przeczytany 1518 razy)

Offline mwillusionmw

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Jaguar XJ6 4.2 przerywanie sporadyczne
« dnia: Wrzesień 05, 2022, 20:04:10 pm »
Cześć.
Mam taki problem, który pojawia się bardzo bardzo sporadycznie a jednak się pojawia. Jadąc normalną prędkością bez "ciśnięcia" pełnym gazem, czasami zdarza się efekt jakby brakowało paliwa. Pełny gaz i nic. Po czym po kilku sekundach sytuacja wraca do normy. Czasem również sytuacja wygląda tak, że autko delikatnie przerywa po czym kilka sekund i wszystko wraca do normy. Na przejechanych 1000km zdarzy się to może 2-3 razy, autko nie gaśnie.
Zauważyłem, że chyba po przełączeniu na drugi zbiornik sytuacja w ogóle nie występuje - chyba że tylko tak trafiam.


Spróbuję na początek "rozruszać" wtyczki wszystkie przy silniku tzn. wysunąć, poczyścić i wsunąć aczkolwiek zarzucam już pytanie gdzie ewentualnie może być problem.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Jaguar XJ6 4.2 przerywanie sporadyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2022, 07:42:09 am »
Kiedy były wymieniane świece? Może już pora...

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Jaguar XJ6 4.2 przerywanie sporadyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2022, 12:48:57 pm »
Przy okazji czyszczenia wtyczek warto na koniec (przed włożeniem wtyczki z powrotem) popsikać oba końce (wtyczka i gniazdo) preparatem typu "KONTAKT".
Z tego co wyczytałem, to usuwa on różne tlenki metali z powierzchni i dzięki temu poprawia przewodnictwo. Mam taki preparat i czasami jak mi się zdarzy rozmontować jakąś wtyczkę, to traktuję ją właśnie tym płynem.
Oczywiście przed tego typu zabawą trzeba odłączyć akumulator.
Powodzenia.