Autor Wątek: Pilnie potrzebny serwis na Podlasiu i okolicach  (Przeczytany 699 razy)

Offline dragonzeb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Pilnie potrzebny serwis na Podlasiu i okolicach
« dnia: Wrzesień 05, 2022, 18:43:53 pm »
Fani kotów  :-help :-help :-help.
Zwracam się do Was o pomoc oraz z prośbą o namiary do sprawdzonych i godnych polecenia fachowców z terenu Podlasia lub jak najbliżej tego rejonu Polski.
Nejbardziej potrzebny specjalista z wiedzą dot. DPFa i wszystkim co ma wpływ na jego poprawne działanie.
Mam nawracający problem z zapychającym się właśnie filtrem DPF w swoim "JAGU" XF X260 3.0 V6 diesel z 2016 roku.
Zaczęło się od zapalania kontrolki "CHECK ENGINE" i kodu błędu P0234 - Turbocharger, engine boost condition - limit exceeded. Oczywiście mocy nie odcinało.
Następstwem zapalenia się "CHECK ENGINE" po jakimś czasie było świecenie informacji o prawie pełnym filtrze DPF i postępowaniu w związku z tym z instrukcją. Wystarczył wyjazd na 20 - 30 min na expresówkę i było po problemie. Niestety za którymś razem wskoczył nieusuwalny błąd P2463 - DPF restricted.
Opisałem problem i dostarczyłem auto  do pewnego serwisu "Jaguara". Dokonali wypalania filtra. Tak oznajmili. Ale już na następny dzień wskoczył mi ponownie błąd "CHECK ENGINE" i kod P0234. Odstawiłem auto na reklamację. "Fachowcy" nagonili autem około 500 km i stwierdzili, że nie wyskoczył im żaden błąd. A bez tego nic nie mogą zdiagnozować. Pomimo o wiele bardziej obszernego opisu problemu niż tutaj cytowany.
Po odbiorze auta po kilku dniach znowu wyskoczył mi "CHECK ENGINE". I historia się powtórzyła.
Stoi pod domem auto z zapchanym DPF. Nie pojadę kolejny raz do tych "FACHOWCÓW" bo skoro raz tak mnie obsłużyli, to nie liczę, że kolejny raz byłby lepszy.
Pogodziłem się z wyrzuconą niepotrzebnie kasą.
MAM NADZIEJĘ, że znajdzie się wśród forumowiczów poczciwy mechanik albo zadowolony kliet jakiegoś warsztatu, który będzie mógł z czystym sumieniem kogoś polecić.
Nie chciałbym może przez jakiś banalny problem rozstawać z tą marką.
Zawsze MI SIĘ KOTY PODOBAŁY.
Szanowni forumowicze. Jak możecie, wrzućcie jakieś namiary lub telefony do kogoś godnego polecenia.

Offline maly1103

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Pilnie potrzebny serwis na Podlasiu i okolicach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2022, 07:10:42 am »
Witam skąd jesteś w grajewie jest spec od jagów
Jaguar xf 3.0d

Offline dragonzeb

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Pilnie potrzebny serwis na Podlasiu i okolicach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2022, 11:50:55 am »
Z Suwałk. 
Można namiary na gościa?

Offline maly1103

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Pilnie potrzebny serwis na Podlasiu i okolicach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2022, 07:20:20 am »
u mnie nikt nie mógł naprawić a on dał radę FIXCAR gRAJEWO
Jaguar xf 3.0d