Autor Wątek: Automatyczne cofanie kierownicy  (Przeczytany 715 razy)

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Automatyczne cofanie kierownicy
« dnia: Listopad 02, 2022, 17:41:52 pm »
Chłopaki podpowiedzcie proszę bo nie wiem i nie mogę znaleźć takiej funkcji.

Czy jeśli samochód jest wyposażony w pamięć foteli oraz elektrycznie regulowaną kierownicę to czy jest gdzieś w ustawieniach opcja, która pozwala cofać kierownicę podczas wyłączania zapłonu, w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania ?

Wiem, że w niektórych autach jest taka możliwość, że kierownica się cofa przy wyłączeniu zapłonu oraz powraca do zapamiętanego ustawienia po włączeniu zapłonu.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Automatyczne cofanie kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2022, 07:38:17 am »
O ile dobrze pamietam to pokretlo musi byc ustawione na "AUTO" (to od regulacji kierownicy) - mialem tak w XJ i XF i dzialalo OK
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Automatyczne cofanie kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2022, 08:31:26 am »
Jest tak jak pisze @rmazurek w kwestii ustawienia na auto. Od siebie dodam tylko, że kierownica tylko się podnosi a nie cofa (bazując na moim XE i XFie). Plus, jeśli standardowo masz ją do jazdy w najwyższej pozycji to po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi nic się nie wydarzy  ;)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Zauroczony Kotem
Odp: Automatyczne cofanie kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2022, 10:05:35 am »
O ile dobrze pamietam to pokretlo musi byc ustawione na "AUTO" (to od regulacji kierownicy) - mialem tak w XJ i XF i dzialalo OK

Super chłopaki, bardzo dziękuję, wszystko działa, kierownica się podnosi do góry w trybie auto, a mnie buzia się już śmieje, bo ułatwia to wsiadanie i wysiadanie.

Nawiasem mówiąc, nawet nie zaglądałem i nie patrzyłam na to pokrętło i nie wiedziałem że jest tryb AUTO  :-hehe :-hehe :-hehe
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE