Autor Wątek: Brak iskry -nie odpala XJ12 s3 5.3 cat ,zapłon Lukas z wzmacniaczem  (Przeczytany 2360 razy)

Offline SWPEC

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
Witam.
Jak w temacie brak iskry -nie odpala XJ12 s3 5.3 cat ,zapłon Lukas z wzmacniaczem.
O ile dobrze czytam schemat iskra idzie do każdego cylindra oddzielne  ale wtryski działają grupami po 3 wtryski ,czyli na każde odpalenie są 3 dawki paliwa -czy się mylę?. Paliwo jest, wtryski pykają ,iskra jakaś słaba za cewką ,a za rozdzielaczem nie ma wcale .-jakieś pomysły.
Czy wymagane jest jakieś zsynchronizowanie położenia palca rozdzielacza z początkiem wtrysków czy nie? Ogólnie w tym modelu ECU nie wie który to impuls z rozdzielacza więc nie zna jego aktualnego położenia.Jaśli źle myślę poprawcie mnie.
Pozdrawiam S.W.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Brak iskry -nie odpala XJ12 s3 5.3 cat ,zapłon Lukas z wzmacniaczem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2022, 20:09:59 pm »
Tutaj masz opis jak działa twój system zapłonowy :
http://www.jagweb.com/aj6eng/ignition.php
 twój system to :
Lucas Constant Energy Ignition
  Przed rozbieraniem wszystkiego sprawdź połączenie w kopułce zapłonowej z palcem . często ten węgielek się pali i ma przebicie tak ze iskra jest bardzo słaba albo jej nie ma .
 powodzenia .
 w tych systemach najważniejsze jest ustawienie iskry a wtryski  to działają przez impuls ze wzmacniacza iskry tam wychodzi przewód do sterownika  co na rysunku oznaczyli EFI Trig
 czyli elektroniczny fuel injector  triger.
Powodzenia
I love and hate Jaguars