Autor Wątek: Figurka ornament leaping jaguar na maskę  (Przeczytany 2281 razy)

Offline Tomo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« dnia: Lipiec 29, 2022, 08:25:34 am »
Siemanko,
Pisze w smutnej sprawie.
Jakiś cep stwierdził, że podoba mu się mój kotek na masce i go wyrwał...
Wie ktoś gdzie mogę zdobyć oryginalną figurkę na maskę?
Posiadam 2005 XJR z USA (stąd statuetka).
Na allegro wszytko wygląda jak chiński szajs...
Jest - 1999 Mazda mx-5 1.6
Jest - 2005 Jaguar XJR (US)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2022, 11:57:30 am »


Offline Ink

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2023, 11:19:01 am »
Kupiłem i zamontowałem figurkę. Mogę podzielić się szczegółami. Zrobiłem też kilka zdjęć. Pozdrawiam.

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2023, 11:58:29 am »
Kolego Ink, daj proszę jakieś informacje co kupiłeś i czy jesteś zadowolony.
Ja na swoim Xj6 S3 nie mam jeszcze statuetki, więc chętnie skorzystam z Twoich spostrzeżeń.

Offline Ink

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2023, 20:22:18 pm »
Kupiłem figurkę (169 zł) na allegro od użytkownika "bizuteria_konin". Jakość oceniam na dobrą, choć nie jest to jakość biżuteryjna. Kupiłem też breloczek do kluczy (29zł), ale breloczka już polecić nie mogę. Montaż polegał na odkręceniu 3 śrubek mocujących mechanizm zamykania maski. Potem ukazuje się miejsce na montaż, ale nie sugerowałbym się rozmieszczeniem tych otworów. Ten duży służył mi za bazę i tam wywierciłem najpierw od dołu małym wiertłem do metalu (najlepiej w okularach, bo lecą z góry wióry). Potem z góry takim wiertłem stożkowym. Odmierzyłem położenie tego małego bolca i tam wywierciłem drugi otwór. Po włożeniu od dołu przykręca się taką dużą plastikową nakrętką. Pod statuetką jest dodatkowa taśma dwustronna.
Montaż nie jest trudny, ale jest jeden szkopuł: Mianowicie podstawa figurki nie jest odpowiednio wyprofilowana i na węższym końcu odstaje od maski ok. 2-3 mm. Nie jest to jakoś bardzo widoczne, ale mogli to zrobić lepiej.
Podsumowując: Figurka wygląda dobrze i dodała samochodowi duuużo uroku. Dużo bardziej zwraca uwagę. Wykonanie jest na 4/5. Cena akceptowalna. Wrzucę niebawem zdjęcia.

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Figurka ornament leaping jaguar na maskę
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2023, 08:15:17 am »
OK, będę czekał na zdjęcia od Kolegi.
Spojrzałem na tego sprzedającego, ale chyba miał ostatnią sztukę, bo w ofercie już nie ma tych figurek.
Nie mniej jednak martwi mnie trochę ten brak dopasowania do kształtu maski, o którym Kolega pisze.