Autor Wątek: Wymiana amortyzatora tył. Do zrobienia w domu?  (Przeczytany 1695 razy)

Offline Jagandme

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Wymiana amortyzatora tył. Do zrobienia w domu?
« dnia: Lipiec 04, 2022, 20:08:28 pm »
Moi drodzy, jestem świeżakiem z moim X350 więc na wstępie wszystkich serdecznie witam. Niestety prawie od razu po zakupie miałem pecha i pod domem walną mi jeden z miechów. Myślałem że złapałem gumę, ale okazało się że z jedej strony auto opadło. Chce oddać miech do regeneracji, i zastanawiam się, czy można to zrobić samemu za pomocą lewarka etc? Czy musze o czymś pamiętać? czy wystarczy filmik z youtube od bilstein'a?

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Wymiana amortyzatora tył. Do zrobienia w domu?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2022, 11:29:23 am »
Miech pada raczej powoli, guma parcieje latami, najpierw samochód opada, gdy robi się zimno, of kors nie mówię, że nie mogła się przydarzyć jakaś usterka mechaniczna, ale to się zdarza raczej z przodu, po dzwonie, etc. Zacząłbym od sprawdzenia szczelności złącza pneumatyki na amorku, całej linii, złącza na bloku, sprawdzenia czujnika na kole i wiązki, dalej przeprogramowania modułu, kalibracji zawieszenia, to nic nie kosztuje, a regeneracja całkiem sporo.
Wymiana amorów P/T jak najbardziej jest wykonalna w warunkach garażowych: odpinasz aku, rozszczelniasz pneumatykę, wymieniasz, kalibrujesz, etc.

Offline Jagandme

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana amortyzatora tył. Do zrobienia w domu?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2022, 13:34:13 pm »
Dziękuje PeterX za szybką odpowiedź. Wiesz to było tak że jechałem i nagle usłyszałem coś w rodzaju strzału i samochód od razu opadł z jednej strony i wyskoczył komunikat : "vehicle to low". A powiedz mi jak najlepiej sprawdzić szczelność układu? Czytałem że lepiej nie uruchamiać silnika w takiej sytuacji żeby nie uszkodzić sprężarki powietrza.