Autor Wątek: Drgania silnika.  (Przeczytany 1135 razy)

Offline Darek858

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Drgania silnika.
« dnia: Czerwiec 19, 2022, 00:54:27 am »
Witam Panowie.
Jestem tu nowym na tym Forum .Mam taki problem z Jaguarem a dokładnie z silnikiem 2.0 diesel , na wolnych obrotach trzęsie silnikiem tak, że te drgania czuć w środku auta .Po zwiększeniu obrotów jest ok. Czytałem wcześniej, że może to być wina skrzyni biegów i starego oleju ale wymieniłem wczoraj w serwisie olej w skrzyni i dalej jest to samo . Nagrałem filmik jak to wygląda, może ktoś mądrzejszy podpowie gdzie szukać problemu (przebieg to 144 tyś km)

Offline goral73

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • XE 2.0 D
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2022, 07:25:22 am »
Poduszki silnika ok ?

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2022, 07:35:27 am »
Na 100% poduszka silnika. Wydatkiem na wymiane oleju w skrzyni sie nie przejmuj, warto to co 80kkm zrobic.Drgania byly tak duze, ze mi az wklad lusterka tanczyl i czuc bylo problem na kierownicy. Zacznij od wymiany jednej sztuki, prosta praca bez demontowania polowy silnika. U mnie wymienilem niepotrzebnie dwie sztuki, jedna sprawna moge odsprzedac.

Offline zalluk

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2022, 13:09:43 pm »
Cześć koledzy mają rację , poduszki silnika , też tak miałem przy 90 tkm , koszt jednej od 900 do 1500 PLN , i niech mechanik nie mówi że wyglądają dobrze  bo one tak wyglądają , polecam wymienić dwie za jedną robotą bo to aż tak łatwe nie jest , i do tego można wymienić wieszaki tłumika , i jak ręką odjął
pozdrawiam
 Łukasz

Offline Darek858

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2022, 15:40:09 pm »
Tak to wygląda Panowie. Filmik pod tym linkiem
https://www.youtube.com/watch?v=OUHi4KhouR4

Dziś nowa niespodzianka . Po wymianie oleju w silniku i wszystkich filtrów co jakiś czas zapala się check engine ,czy może to być spowodowane wymianą ( nie wiem jaki był wcześniej zalany , ja wlałem taki, jaki jest rekomendowany ze zgodną spacyfikacją 0w30) po podpięciu kompa i wykasowaniu błedów przez jakiś czas jest ok i po parudziesięciu kilometrach znowu wyskakuje pokazując bład P0341-91 i P0341-92  wcześniej przed wymianą oleju  nie było z tym problemu. Ktoś spotkał się może z czymś takim , czy to może mieć związek  z wymianą oleju. Będę wdzięczny za każdą radę.  :-help
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2022, 18:20:05 pm wysłana przez MicGin »

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2022, 17:05:53 pm »
Jaki masz przebieg, czy poprzedni wlasciciel wymienil rozrzad? To moze byc poczatek klopotow z rozciagnietym lancuchem. Jak pompa oleju siada nie daje odpowiedniego cisnienia na napinacze i rozrzad potradi zglosic blad j/w. Ciezko wyrokowac, usun blad zobacz czy wroci mozliwe ze trzeba bedzie glebiej siegnac do kieszeni i skorzystac z pomocy mechanika.

Offline Darek858

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2022, 18:46:29 pm »
przebieg 144 tyś wszystko było w porządku do momentu wymiany oleju silnikowego. Mam takie wrażenie , że po wymianie nowy olej jest rzadszy od tego który był (bo tak naprawdę nie wiemy jaki był zalany) Kobieta od której został kupiony też nie wie na czym jeżdziła a serwis zakończył się przy przebiegu 80 tyś km . Od tego czasu lokalne warsztaty. Błąd wyskoczył już 4 razy od wczorajszej wymiany oleju. Może na początek wymienić poduszki i zobaczyć jak będzie się zachowywał na wolnych obrotach jak dalej to samo to niestety ale trzeba będzie rozglądać się za wymianą rozrządu. Może ktoś ma zaufany warsztat  i mechanika który ogarnie wymianę rozrządu ? najlepiej woj. warmińsko-mazurskie lub okolice.

Offline Darek858

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2022, 20:18:33 pm »
Witam !
Oto co zostało zdiagnozowane przez serwis Jaguara odnośnie wibracji silnika na wolnych obrotach. Szok!!!  :o

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2022, 21:37:17 pm »
a możesz przetłumaczyć bo nie wszyscy znają biegle angielski ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2022, 11:34:21 am wysłana przez MicGin »
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Darek858

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2022, 14:12:48 pm »
Tak po ludzku to rozrząd do wymiany łącznie z wałkiem rozrządu,tym od wydechu a odnośnie wibracji to poduszki do wymiany i po sprawdzać mocowania i gumy od wydechu.
Chociaż nie wszystko może być do wymiany odnośnie poduszek i wydechu,pan serwisant powiedział żeby szukać przyczyny drgań drogą eliminacji ( może być jedna poduszka lub jakaś guma od wydechu a mogą być wszystkie)

https://fb.watch/e3Vvc1tndd/
Tak to w sktucie wygląda.
Modyfikuj wiadomość
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2022, 08:12:24 am wysłana przez MicGin »

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Drgania silnika.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2022, 11:27:34 am »
Spora kwota sie z tego uzbierala. Trzeba miec nadzieje ze brak oleju w silniku nie zrobil wiekszych strat. Oby jego brak wynikal z wycieku a nie ze zuzytych pierscieni bo wtedy moze byc potrzeba jeszcze glebszego siegniecia do kieszeni.