Autor Wątek: P2263-21 Turbo/Supercharger Boost System Performance  (Przeczytany 1070 razy)

Offline Kapi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
P2263-21 Turbo/Supercharger Boost System Performance
« dnia: Czerwiec 13, 2022, 22:30:40 pm »
Witam. Podczas trasy w pewnym momencie przy 140/150km wyskoczył mi tryb awaryjny i samochód stracił moc. Zatrzymałem się wyłączyłem samochód i po 5 min błąd zniknął. Wrócił po kolejnych 30min jazdy w identycznej sytuacji czyli przy przyspieszeniu 140/150kmodcinka mocy i nie pójdzie powyżej 3/3,5k obrotów. Po podpięciu do komputera pokazało błąd P2263-21 Turbo/Supercharger Boost System Performance. Mój mechanik twierdzi że na 85% jest to zapchany DPF. Pytanie do was czy ktoś miał podobny problem lub błąd? P2263 to ogólny błąd ale nie mogłem znaleźć nic na temat końcówki 21. Dziękuje z góry za pomoc.

Offline Kapi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Kocham to forum
Odp: P2263-21 Turbo/Supercharger Boost System Performance
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2022, 08:56:11 am »
Update na przyszłość:
Problem udało się rozwiązać. Nie był to DPF tylko pęknięta rura a konkretnie gumowe kolanko. Przez pęknięcie uciekało powietrze i Turbo odcinało przez brak wystarczającej ilości powietrza. Oryginalne "kolanko" + końcowka rury- 140f. Jednak mechanik dopasował sama gumowa czesc z Volkswagena i naprawa wyniosła zaledwie 20f 👌 Poniżej wrzucam zdjęcia lokalizacji owej rury. Za złe nazewnictwo przepraszam ale ekspertem nie jestem 😅