Autor Wątek: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308  (Przeczytany 941 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« dnia: Czerwiec 04, 2022, 15:48:17 pm »
Dzień dobry. Rok temu miałem  też taki problem i miałem 2 skrzynie więc zmieniłem ją nie wgłębiając się w temat. Teraz problem wrócił na 2 już skrzyni. Skrzynia ładnie zmienia biegi, nawet po tym jak czymś wyrzuciło olej. Jadąc chwilę autostradą zobaczyłem tylko dym za mna pomyślałem silnik ale po zatrzymaniu rok temu okazało się że to ze skrzyni. Zmieniłem na 2 skrzynie olej nowy filtr uszczniacz. Wszystko było ok aż wczoraj znowu po dłuższej trasie wcisnąłem trochę więcej ale dosłownie 3 minuty i to samo oblalo tłumiki i katy. Do domu miałem ok 80 km. Biegi zmienia ok. Rok temu w poprzedniej skrzyni okazało się że wylało ok. 2 litrów. Teraz wydaje się mniej bo może szybciej zareagowałem. Sprawdzić stan i dolać nie problem. Ale o co tu chodzi? Jest 2 skrzynia więc to chyba nie jej wina. Coś się dzieje gdy skrzynia ma większe obroty??? Coś zatkane? Za dużo oleju? Może wina chłodniczki? Co Wy na to...Rok temu w poprzedniej skrzyni doszliśmy z mechanikiem że to poszło chyba wężem tym jednym z 2 który dochodzą do skrzyni aluminiowym który ma oring i nakrętkę. Nakrętka była odkręcona czy prawie  więc jakby nim poszedł olej. Teraz nie wiem już czym. Albo to zbieg okoliczności.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2022, 15:53:25 pm wysłana przez Dominiko19 »
Kocia moc :)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2022, 17:31:05 pm »
Może za wysoki poziom oleju w skrzyni, mierzy się dwie wartości na zimno i na ciepło. W x 300 jest na bagnecie zaznaczone, nie wiem jak x308, bo tam chyba nie  ma bagnetu?
Jeśli nie to, to bym się czepił niedrożnej chłodnicy oleju skrzyni, pod dużym ciśnieniem jest wąskim gardłem i cieknie najsłabszym miejscem. Zobacz czy ten wąż, co go wcześniej dokręcałeś, prowadzi do chłodnicy oleju. Jeśli tak to masz winowajcę, jeśli zaś jest już za chłodnicą, to dupa.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2022, 18:26:23 pm »
W 308 bagnetu nie ma jest korek poziomu. Niby było sprawdzany, poziom, w poprzedniej skrzyni która dalek mam i wymieniałem też olej i niby na ciepłym był sprawdzany poziom już nie pamiętam 8 lub 9 litrów weszło po wymianie skrzyni. Dzięki, póki co wytarłem wszystko pod spodem bo ciężko zdiagnozować skąd. Najbardziej zachlapana jest miska olejowa i połączenie skrzyni z silnikiem i lewy katalizator bardziej od prawego. Nie wygląda to jakby leciało od góry skrzyni leciało.
Kocia moc :)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2022, 17:36:42 pm »
Może lecieć, u mnie w skrzyni na górze tej osłony jest taka kratka wentylacyjna, i raz jak podjeżdżałem pod bardzo wysoki najazd u tłumikarza, to poleciał stamtąd olej. Tutaj widać to na dole. Ale u mnie też jest inny typ skrzyni, być może twój też tak ma.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2022, 13:01:15 pm »
Olej nie leci z wewnątrz skrzyni po otwarciu tej zaślepki widać że te koło(bańka) sprzęgła jest suchy zresztą rok temu były zakładane nowe uszczelniacze przy montażu skrzyni. A sama skrzynia nie ma chłodniczki jest Ona z tego co jest rozmawiałem osoba znającą się wewnątrz chłodnicy wody razem.
Kocia moc :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2022, 23:22:15 pm »
@Doniniko19, ale poziom oleju sprawdzałeś na uruchomionym silniku?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2022, 07:13:43 am »
Nie a to na uruchomionym powinno się?
Kocia moc :)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2022, 20:06:45 pm »
Tak, na zimnym i rozgrzanym. Park, obroty jałowe i miarka.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2022, 20:14:30 pm »
W xj308 nie ma Miarki, bagnetu, tu się sprawdza odkręcając śrubę i na zgaszonym silniku ciepłym. To inny model ma miarkę jak no xj40 bo mialem
Kocia moc :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Dziwny problem z 2 już skrzynia, wywaliło olej przy 150km/h x308
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2022, 18:47:09 pm »
Dominiko19, na uruchomionym silniku i oleju rozgrzanym do pewnie około 45 stopni. Ta śruba to śruba poziomowskazowa/napełniania. Jak z niej kapie przy tych parametrach, to znaczy że jest stan.
Uwierz, nie tylko w Jagu tak się to sprawdza.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<