Autor Wątek: xj40, daimler,1992 - czy ktos zdejmowal dekiel mostu na aucie?  (Przeczytany 579 razy)

Offline jagmaniac

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • DAIMLER XJ40, 1992
hej,
no i stalo sie, moje niedopatrzenie,zbyt malo silikonu ? cokolwiek...

poci sie wokol dekla mostu, a most juz na aucie

czy ktos walczyl z tematem zdejmowania dekla gdy caly wozek jest na aucie? czy mial sposob by dojsc tam ale nie zrzucac calosci? dalo sie?

pozdrowka!!

DAIMLER XJ40, 1992

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: xj40, daimler,1992 - czy ktos zdejmowal dekiel mostu na aucie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2022, 15:46:54 pm »
Jesli dobrze pamietam to i tak musisz zrzucic glowna rame jako minimum, bo dolne szpilki sa razem z pokrywa, dyferencjal wtedy pojdzie odrobine do dolu i bedziesz mial dojscie zeby wybic szpilki wahaczy? Jak zajrzysz pod auto to powinno byc w miare widocznie co i jak?

Offline jagmaniac

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • DAIMLER XJ40, 1992
Odp: xj40, daimler,1992 - czy ktos zdejmowal dekiel mostu na aucie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2022, 07:56:20 am »
tak, ogladalem to i wyglada na to ze inaczej sie nie da, trzeba opuscic, ale jest tez problem szpilek od wahaczy, musze to zwalic bo inaczej nie zdejme podstawy do mocowania kosci... ehhhh... masakra
DAIMLER XJ40, 1992

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: xj40, daimler,1992 - czy ktos zdejmowal dekiel mostu na aucie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2022, 16:47:49 pm »
Jak odkrecisz ramę i te dwie dogbones to możesz przytrzymać w górze na podnośniku dyferencjał, lekko opuszczasz i wszystko będzie wisieć na wale i tłumikach i na czymkolwiek co będziesz miał pod dyferencjałem 😂
Takim sposobem nie trzeba wszystkiego ściągać, później da się tak złożyć.
Jak w ogóle ta pokrywę dałeś? Tam w oryginale był chyba 'hilar'(czy jakoś tak), ja bym dorobił uszczelkę i sylikon na obie strony posmarował.
Swoją drogą jak ściągniesz pokrywę to połóż ja na jakieś lustro i upewnij się że jest płaska, one potrafią się wygiąć trochę i może masz temu dziurę gdzieś, można zawsze wtedy przeszlifować całość.

Offline jagmaniac

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • DAIMLER XJ40, 1992
Odp: xj40, daimler,1992 - czy ktos zdejmowal dekiel mostu na aucie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2022, 17:28:25 pm »
dalem na uszczelke w plynie...nie przylozylem sie do tego jak widac... bo zapocenie jest...
DAIMLER XJ40, 1992