Autor Wątek: Używanie w E-Pace SIM karty.  (Przeczytany 1989 razy)

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Używanie w E-Pace SIM karty.
« dnia: Kwiecień 09, 2022, 19:18:03 pm »
Szanowni, mam pytanie w sprawie uzywania w Waszych kart SIM w sieci SMS do telefonowania, transmisji danych w tym updatu oprogramowania samochodowego np. Nawigacji GPS, map i innych aplikacji ktore wymagaję aktualizacji.
Czy ktoś ma doswiadczenia w tym zakresie. SIMa kupiłem, zamontowalem i zamierzam zaczać uzywać…..
Czy musze się kontaktować z dealerem czy wystarczy kontakt z operatorem sieci komorkowej skoro zaplacilem juz za SIM-a, podpisalem dwuletnią umowę obejmujacą dwa lata uzywania objęte warunki dotyczace uzytkowania numeru, rozmawiania przez telefon, transferu danych itd.
Z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Kocour
 :-tylko

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2022, 14:13:52 pm »
Dokupiłem osobną kartę SIM (tylko do internetu) włożyłem i...używam :D Telefon mam sparowany (często korzystam z głośnomówiącego i wybierania głosowego - wygodna rzecz, akurat w Jaguarze nieźle działa, w poprzednim aucie było słabo, głównie z rozpoznawaniem mojego angielskiego :o ).
Nic nie zgłaszałem, z żadnym dealerem, z żadnym operatorem. Nawigacja aktualizuje się przez pobranie nowych map na pendrive, przez SIM działają tylko aktualizacje oprogramowania, nawigacja w czasie rzeczywistym (korki, roboty drogowe, trasy alternatywne, itp). Z samego internetu nie korzystam bo działa jedynie gdy samochód jest zatrzymany a wtedy łatwiej i szybciej mi przeglądać net w telefonie. Ale przeglądarka w aucie działa - sprawdzałem.

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2022, 09:45:15 am »
Wielkie dzięki za kompletną informacje, moj SIM zgodnie z informacją otrzymaną od providera umożliwia dostarczanie danych przez internet w obrębie Europy bez limitu oraz rozmowy telefoniczne, SMSy i MMSy w obrębie Szwajcarii. Mam zamiar korzystać głównie z data transfer, oczywiście codzienny użytek to komórka, mam smartpphona z Androidem, ciekawy jestem jak będzie wyglądała współpraca komorki z Android Auto i posiadanego przezemnie Ipada z systemem samochodowym Apple CarPlay. Kupiłem ostatnio polską instrukcję obslugi samochodu, 485 stron tak więc  czeka mnie długa lektura….;)). Do obslugi GPSa znalazlem stronę Jaguara https://www.jaguar.here.com/index.php#home/0
Wielkie dzięki za odpowiedż, szerokości i przyczepności !!!

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2022, 10:20:41 am »
mam smartpphona z Androidem, ciekawy jestem jak będzie wyglądała współpraca komorki z Android Auto
U mnie nie wygląda :o Też mam androida ale nie ma szans na połączenie bezprzewodowe. Po połączeniu kablem system mieli, mieli i zgłasza, że nie można nawiązać połączenia (czy że wersja aplikacji jest za stara. Nie pamiętam już). Machnąłem ręką. Korzystam z fabrycznej nawigacji, muzyki słucham z pendrive, dzwonię przez głośnomówiący = Android Auto niepotrzebny mi do niczego w zasadzie.

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2022, 13:25:01 pm »
To ciekawe…..z ktorego roku jest samochód, ja mam model z 2000 roku a rejestrowany był w grudniu 2021. Można stwierdzić numer software’u Android Auto. Moze upgrade pomógłby? Muzyki słuchałem jak dotąd z DrivePena 64GB, USB 3.0. Software do słuchania muzyki w moim przypadku to Deezer oferta Premium chodzi to i na komórce Huawei P30 Pro i Ipad Air 2 i wersja Iosa 15.3.1 Polączenie przez bluetootha. Jakośc dźwięku zdecydowanie lepsza z Ipada. Ciekawy jestem z jaką wielkością pamieci w Drivepena może wspólpracować IT w mom samochodzie……a może to da się stwierdzić po VINie?

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2022, 01:32:26 am »
E-Pace z 2018. Mój pendrive ma 64GB. Coś jest skopane bo upgrady softu nie pomogły, przecież. Nie chce mi się dochodzić co, nie mam siły na poprawianie kolejnej niedziałającej/źle działającej rzeczy w Jagu. I tak nie używam = specjalnie mi nie wadzi, że nie działa :-gwizd
Zresztą muzyki z pena słucham jedynie w trasach, na co dzień "katuję" Rock Radio - leci muzyka jakiej lubię słuchać + wiadomości na bieżąco.
Podobno dużo rzeczy można sprawdzić po VIN ale to nie moja bajka więc tutaj nie pomogę ;D

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2022, 01:36:11 am »
ja mam model z 2000 roku a rejestrowany był w grudniu 2021.
A tu się jakiś błąd nie wkradł? :D 21 lat samochód stał niezarejestrowany? Czy to pierwsza rejestracja w Polsce? Ale E-PAce to model z 2017... trochę się pogubiłem ;)

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2022, 05:01:38 am »
Pewnie miał być 2020
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Używanie w E-Pace SIM karty.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2022, 08:53:15 am »
Upsss, sorki, literówka oczywiście.
Model rocznik 2020 mam na pokladzie infotainment INCONTROL a nie ten najnowszy PiviPro.
Do tego silnik benzyna P250 i edycja specjalna Chequered Flag kolor Photon Red, oznacza nie ginie na parkingu…..;()). Zaczynam go rozgryzać….