Autor Wątek: Podpięcie zasilacz do kamery  (Przeczytany 1340 razy)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Podpięcie zasilacz do kamery
« dnia: Kwiecień 26, 2022, 16:47:39 pm »
Witam,
chcę zamontować stały zasilacz do mojej kamery, ale aby to zrobić, potrzebuję podpiąć się pod 3 przewody - czerwony, żółty i czarny. Masa to nie problem, a muszę mieć stałe zasilanie oraz po stacyjce. W którym miejscu mogę to najlepiej zrobić?
Czy za radiem - tu wiem, że trochę rozbierania jest - czy może jak zdemontuję schowek, to będę miał się gdzie podpiąć. Chciałby to jak najmniej inwazyjnie ogarnąć. No i podstawowe pytanie, to czy muszę odpinać aku robiąc coś przy radiu - w mazdzie nie miałem takiego problemu, mogłem "na żywca" robić, odpięcie wtyczki od radia nie powodowało żadnych problemów. Natomiast kolega w Cadillacu zapomniał odpiąć aku przy zmianie radia i zablokował sobie silnik - blokada antykradzieżowa auta.
Za wszelkie sugestie odnośnie "grzebania w elektryce" będę wdzięczny, gdyż czeka mnie sporo zmian, typu wymiana oświetlenia wnętrza na LED, dołożenie oświetlenia Ambient itp.
XE 2015 2.0D Automat

Offline krecik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Jaguar XE 2.0 AWD R-SPORT 180KM
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2022, 13:20:01 pm »
Jak chcesz jak najmniej inwazyjnie, to pod nogami pasażera, na słupku masz skrzynkę z bezpiecznikami. Ja tak podpiąłem swoja 70MAI, kabel poprowadziłem pod uszczelkami. Działa bez zarzutu.
Nie odpinałem aku. Sprawdziłem poszczególne bezpieczniki na włączonym i wyłączonym zapłonie.
Musisz pamiętać, aby sprawdzić czy masz prąd na bezpieczniku, przy zamkniętym aucie, bo inaczej nie będzie działał tryb parkingowy.
Generalnie masz sporo filmików na Youtube jak to poprawnie wykonać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2022, 13:38:03 pm wysłana przez krecik »

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2022, 21:49:20 pm »
@krecik dziękuję za odpowiedź. Sam montaż kamery to nie problem, montowałem w wielu autach, także kable pod uszczelkami w słupkach dawałem. Kamera zarówno przednia, jak i tylna już jest na swoim miejscu, został mi tylko ten zasilacz.
Tip ze skrzynką to dobry trop. Będę w tym kierunku kombinował. Podpinałeś się w wiązkę czy za pomocą "bezpieczników-złodziejek"?
Co do filmików na YT, to nie bardzo wiem, co masz na myśli - chodzi Ci o filmiki odnośnie Jaguara, czy ogólnie? Bo nie wiem czego dokładnie szukać. Jeśli chodzi o ogólnie, to nie potrzebuję(ogarniam grupę VAG oraz Mazdę), natomiast nie znam się jeszcze w kwestii elektryki w Jagu - mam go dopiero od 3 dni.
XE 2015 2.0D Automat

Offline krecik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Jaguar XE 2.0 AWD R-SPORT 180KM
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2022, 09:44:01 am »
Za pomocą bezpieczników. Korzystałem z filmików na YT o tym zasilaczu i sposobach jego podłączenia.
Ja swojego kota tez mam od niedawna, jakieś 2 tygodnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2022, 03:08:06 am wysłana przez Choina »

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2022, 21:01:08 pm »
No to w sumie razem zaczynamy przygodę z kitku. Mógłbyś dać foto, pod które się podpiąłeś?
Ja mam jeszcze sporo rzeczy do nauczenia się w kwestii Jaga, jak chociażby w jaki sposób zmienić z przodu żarówki. Z tyłu banał, odkręca się śrubę, naciska zatrzask i reflektor wychodzi.
XE 2015 2.0D Automat

Offline krecik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Jaguar XE 2.0 AWD R-SPORT 180KM
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2022, 15:44:47 pm »
Ja mam tak podłączone.
Ja jeszcze w oświetleniu nie grzebałem. 

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2022, 18:04:42 pm »
Dzięki bardzo za fatygę.
U mnie układ bezpieczników jest praktycznie taki sam poza dwoma bezpiecznikami, a mianowicie dolnym lewym i tym, do którego podpiąłeś czerwony przewód.
Więc tu moje pytanie: Dokładałeś ten bezpiecznik? Czy już go miałeś? U mnie nie ma w tym miejscu bezpiecznika.
XE 2015 2.0D Automat

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2022, 19:00:01 pm »
Byłem właśnie w aucie i jeśli dobrze widziałem, to u mnie ten port bezpieczników jest bez podłączenia.
Zastanawiam się natomiast nad podpięciem do portu PF13. U mnie jest on pusty, ale widzę, że są złącza.
Z tego co zrozumiałem z opisu, jest to port do bezpiecznika gniazda zapalniczki. Nie mam pakietu dla palących. Aczkolwiek pewnie kable są podciągnięte i tylko nie podpięte w miejscu, gdzie miała być zapalniczka pod panelem klimy.
No i port powinien być odcięty od prądu po "wyłączeniu stacyjki" i zamknięciu auta.
XE 2015 2.0D Automat

Offline krecik

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Jaguar XE 2.0 AWD R-SPORT 180KM
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2022, 10:42:43 am »
Niektóre gniazda są puste bez bezpieczników, ale instalacja jest podpięta i jest prąd jak wyłączysz stacyjkę i zamkniesz samochód. Dlatego podłączyłem pod PF19(dolozylem bezpiecznik). Ale coś mi nie działało, teraz mam podłączone pod PF29 i wszystko działa jak potrzeba.
Ja podłączyłem pod:
PF6 - odcina prąd po wyłączeniu stacyjki
PF29 - jest prąd po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu kota.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2022, 11:01:09 am wysłana przez krecik »

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podpięcie zasilacz do kamery
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2022, 18:29:29 pm »
No i nareszcie znalazłem czas, żeby to ogarnąć.
Podłączyłem, tak jak radziłeś.
Wszystko działa jak należy.
XE 2015 2.0D Automat