Autor Wątek: Zwiększenie mocy  (Przeczytany 1798 razy)

Offline MOLLI

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Jaguar XE 2.0D RWD
Zwiększenie mocy
« dnia: Kwiecień 06, 2022, 17:24:26 pm »
Hej jestem po gruntownym remoncie silnika w jagu 2.0 180km i zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów zwiększał moc? Zastanawia mnie to gdyż wiele tunerów obiecuje bezpieczne 220km i 530nm. Jak myślicie warto? No i najważniejsze czy bezpiecznie?

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2022, 18:04:04 pm »
Poprzednie moje auto miało 160 km i 350 nm i powiem że warto porównując z tym co mam czyli 240 km i 500 nm.
Inna bajka  ;D
Czy bezpieczne to nie wiem i też szukam odpowiedzi bo parę nm by się jeszcze przydało  :-za
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2022, 20:19:58 pm »
Zaden tuner nie da ci gwarancji na silnik po aktualizacji softu. W jagu nic nie grzebalem, ale mam bardzo dobre wspomnienia z aktualizacja softu w samochodach grupy VAG. Wieksza elastycznosc i przyspieszenie, w normalnym trybie jazdy mniejsze spalanie. Jaki masz przebieg, co dokladnie robiles z silnikiem?

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2022, 20:29:35 pm »
To że po tuningu jest mniejsze spalanie to wiem, jedynie jak to jest robione z głową i pod konkretny silnik. Do dobrego tuningu pasuje jeszcze aby z silnikiem był też robiony program do skrzyni, wtedy mamy kopa.
Z autem nic jeszcze nie modziłem, szukam wiadomości gdzie dobrze robią i czy się sprawdza a najważniejsze abym potem nie wracać z błędami lub co gorsza z naprawami silnika czy skrzyni.
Na liczniku 94 Tkm
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline MOLLI

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Jaguar XE 2.0D RWD
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2022, 02:11:07 am »
U mnie 139k przebiegu. Strzelił mi rozrząd (fart że zawory i tłoki są całe) co sprawiło że wymieniłem każdy możliwy element rozrządu dodatkowo obydwa wałki rozrządu i pokrywę. Do tego dźwigienki i popychacze zaworowe. Wszystko nowe z aso dół silnika skontrolowałem i nie ma do czego się przyczepić.

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2022, 17:29:20 pm »
Zaczynam sie bac nowych aut.Ledwo silnik dotarty a juz rozrzad strzelil.
Do czego ten swiat zmierza?
Jezdzimy cykajacymi minami na kolach.
Mam ten sam silnik i 97 tys km nalatane.
Ile mu zostalo zycia?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2022, 08:17:02 am wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2022, 17:52:21 pm »
Ludzie piszą że głównym powodem są za długie (34 Tkm) przebiegi między wymianami oleju. Coś w tym jest. Najwięcej awarii jest w silnikach, albo zatarty albo rozrząd.
Swojego Kota kupiłem z przebiegiem lekko ponad 70 Tkm czyli po dwóch wymianach, ja zmieniam co 10-12 Tkm
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline MOLLI

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Jaguar XE 2.0D RWD
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2022, 18:34:46 pm »
U mnie zdecydowanie powodem były właśnie długie interwały olejowe. Idealnie co 34k kilometrów wymiana i mamy efekty

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2022, 19:51:27 pm »
Poprzedni właściciel miał kartki z wymiany oleju co 10 tys.km. Ja wymieniam przy około 12 tyś.
Porsche 987 S
SLK R 171

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2022, 20:30:42 pm »
Ludzie piszą że głównym powodem są za długie (34 Tkm) przebiegi między wymianami oleju. Coś w tym jest. Najwięcej awarii jest w silnikach, albo zatarty albo rozrząd.
Swojego Kota kupiłem z przebiegiem lekko ponad 70 Tkm czyli po dwóch wymianach, ja zmieniam co 10-12 Tkm

Oficjalnie mam podobnie ja Ty wymieniany olej.Wedlug wpisow serwisu.
Wlascicielem auta byl szef warsztatu samochodowego i robil wymiany czesciej, a jak przyszla kolej na serwis to tam tez wymienial.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 382
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2022, 21:12:26 pm »
Ja tylko się pocieszam że te km nie zostały zrobione naokoło komina a to dla tego silnika jest niezbyt dobre.
Porównując kiedy rozpoczął się przebieg i wymiany oleju to wszystko się zamknęło w roku czasu, myślę że to trochę pocieszające.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2022, 15:44:32 pm »
Hej

moge zarowno przywrocic sterownik do oryginalu,

jak i wykonac chiptuning bezpieczny dla silnika (nie na tor),

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2022, 14:39:32 pm »

Ot taka ciekawostka, jak wiadomo zmiana mapy silnika, choć najlepsza z punktu widzenia poprawy osiągów i bezpieczeństwa auta (o ile robi to ktoś kto się na tym zna), łączy się z potencjalną możliwością utraty gwarancji, stąd pomysł na założenie Boxa, który też dodaje nieco koni i momentu obrotowego, a daje możliwość zdjęcia przed oddaniem auta na serwis, tak przynajmniej myślałem.
I tu dwie ciekawostki, pierwsza to taka, że nawet posiadanie Boxa jest możliwe do wykrycia, jeśli tylko serwis się uprze to ma ku temu narzędzia, a druga to taka, że jak byłem ze swoim XE na obejrzeniu i dopasowaniu wiązki do Boxa to okazuje się, że umiejscowienie wtyczek jest takie, że co prawda firmy tuningowe założą nam Boxa, ale jego szybkie zdemontowanie i ponowne zamontowanie w warunkach domowych, nie jest już takie proste, tzn. umiejscowienie wtyczek jest upierdliwe.

Tak, więc reasumując nie zdecyduje się na mapę z powodu potencjalnej możliwości utraty gwarancji ani nie zdecyduję się na Boxa z powodu :) potencjalnie możliwej utraty gwarancji i upierdliwego montażu.


Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2022, 12:08:41 pm »
odpukac do tej pory, zadne z aut, ktore robilem nie stracilo gwarancji ;)

box potrafi byc upierdliwy, czasem montuje/demontuje go w 20 min, a czasem zajmuje mi godzine,
wszystko zalezy od silnika i wersji boxa,
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Zwiększenie mocy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2022, 12:36:16 pm »
Wiesz nie mam na myśli, tego że wgrywasz zły program i auto się psuje, absolutnie, chodzi mi raczej o sytuację, gdzie usterka w ogóle nie związana z nową mapą, może być powodem tego, że serwis lub najogólniej mówiąc gwarant, powie ci, że to właśnie dlatego że zmieniłeś mapę silnika samochód się popsuł i w związku z tym gwarancja przestaje działać.
Z gwarantami jest jak z ubezpieczycielami, są mili i uśmiechnięci tylko jak sprzedają ci produkt, gorzej jak chcesz czegoś od nich, wtedy przestają się uśmiechać i kopią tak długo aż coś wykopią, żeby ci udowodnić, że nic ci się nie należy.

« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2022, 17:19:20 pm wysłana przez MicGin »
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE