Autor Wątek: Jaguar XJS 1986 V12 5,3 podloga  (Przeczytany 5214 razy)

red

  • Gość
Jaguar XJS 1986 V12 5,3 podloga
« dnia: Czerwiec 30, 2009, 17:11:40 pm »
Co radzicie?!
Musze zrobic podloge w swoim Jagu. Ma lekka rdze, nie ma korkow, zaslepek (nie wiem jak to sie fachowo nazywa)  mam tylko stare oryginalne dywany, ktore chyba tez chcialbym wymienic bo sa strasznie brudne. Na pewno pozbyc sie rdzy i pomalowac...jakie preparaty???
Druga rzecz. Co oryginalnie daje sie pod dywany na podloge? Jakas izolacja, gabka zeby to ladnie i zdrowo wygladalo itp?? czy da sie to jakos zastapic?? I czy mozna gdzies w Polsce kupic oryginalne dywany? Albo Jakies zamienniki (czy one sa tez jak oryginalne chyba z welny?)co by pasowaly?
dziekuje za wszystkie rady

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Jaguar XJS 1986 V12 5,3 podloga
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2009, 10:15:56 am »
To zależy jaka rdza. Czasami zwykła minia wystarczy, czasami trzeba podejść do tematu bardziej profesjonalnie. Najlepiej wypiaskować mimo wszystko - w mojej opinii oczywiście.
Pod dywany idzie wyciszenie - oryginał - 265 zetów za miejsce pod nogami pasażera - tak to mniej więcej wygląda cenowo. Czy da się zastąpić - pewnie tak, pytanie czy będzie spełniać swoją rolę
Dywany - no tutaj jest ta sama sprawa:
po pierwsze dobiera je się pod kolor
po drugie - możesz kupić oryginały, możesz jechać do tapicera.
Przykładowa cena za dywan kierowcy w kolorze - MINK - :) wydrowo-norkowym (pewnie brąz jakiś - kolor AP) = 765PLN
Tak to się kształtuje cenowo.
Co do zaślepek w podłodze - myślę, że udałoby się znaleźć te właściwe do XJS-owej podłogi.