Autor Wątek: Anteny czujników ciśnienia w oponach X150  (Przeczytany 1437 razy)

Offline sanguszko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Jag XK 5.0 N/A
Anteny czujników ciśnienia w oponach X150
« dnia: Styczeń 30, 2022, 14:28:20 pm »
Witam,

czy ktoś się orientuje ile anten czujników ciśnienia w oponach jest w XK 2013/2014 ? Na każde koło po jednym? Jeżeli tak to gdzie z przodu powinny być one zamontowane? W zderzaku? W osłonie dolnej zderzaka? Składam przód a nie mam z czym porównać. Wczoraj wziąłem się za wiązkę która idzie z lewej strony i na której przy końcu od przodu jest  kostka świateł i przepływomierza. Wisi tam jeszcze urwane 10 kabelków - myślałem że założę tylko kostkę i połączę z wiązką zderzaka bo tam też kilka kabelków wisi  - wyglądało to że pasuje to do siebie ale pojawił się problem - wiązka od zderzaka ma tylko 8 kabelków a nie 10. Zacząłem przeglądać internet i doszedłem do wniosku że tam pewnie te dwa kabelki od strony auta to idą oddzielnie do anteny od czujników ciśnienia tylko nie mogą zlokalizować gdzie one niby miały by być. Przy okazji wyszedł jeszcze jeden temat/zagadka bo wcześniej wydawało mi się że na wiązce zderzaka są czujniki parkowania ( te ocalały) i na końcu wiązki były dwa luźne kabelki - pomyślałem że tam będzie czujnik temperatury zewnętrznej który niby jest montowany w zderzaku ale teraz się zastanawiam czy tam czasem też nie będzie antena od czujników ciśnienia bo po prawej  stronie tego czujnika też nie mogę zlokalizować.  Przednich części nadkoli nie mam więc wgląd dobry a czujników lub śladów po nich nie widzę. Pomoże ktoś?
Małymi krokami ale do przodu :)

Offline sanguszko

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Jag XK 5.0 N/A
Odp: Anteny czujników ciśnienia w oponach X150
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2022, 22:39:56 pm »
Widzę że parę osób wyświetliło ale nikt nie odpowiedział :-nie Więc sam odpowiem bo już wiem  ;D  - może komuś się kiedyś przyda. Anteny są cztery - na każde koło. Te z przodu przykręcone są do ślizgów zderzaka - mają tam takie swoje miejsce, przetłoczenie w kształcie anten - nie sposób się pomylić.  Jedna - prawa jest podłączona z wiązki elektrycznej zderzaka a lewa z końca wiązki po lewej stronie gdzie jest rozgałęzienie na lampę, MAF sensor i wiązkę zderzaka.
Małymi krokami ale do przodu  ;)
Małymi krokami ale do przodu :)