Autor Wątek: zwarcie w instalacji  (Przeczytany 1266 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
zwarcie w instalacji
« dnia: Styczeń 25, 2022, 14:35:30 pm »
witam wszystkich
może miał ktoś podobny problem . Otóż coś mi rozładowuje akumulator . pobór prądu podczas postoju wynosi 1.5 A , po wyjęciu bezpiecznika nr 16 w skrzynce bagażnika spada do 0.8A .W/g instrukcji ten bezpiecznik odpowiada za oświetlenie bagażnika , mech. fotela kierowcy itp. sprawdzałem na zgaszonej lampce w bagażniku i odpiętym lub zamkniętym zamku klapy bagażnika ( bo myślałem , że może zamek skoro szwankuje to daje jakieś przywarcie ) - brak zmian . pobór 1.5A jak wyjmę ten bezpiecznik to 0.8A . Swoją drogą 0.8A to też chyba trochę za dużo ? Ma ktoś jakieś sugestie ? Prędzej szukać jakiegoś zwarcia w przewodach czy może jest uszkodzona skrzynka bezpieczników ?
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: zwarcie w instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2022, 14:45:18 pm »
Eska usypia się po 45 minutach .możliwe ze xj działa podobnie.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: zwarcie w instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2022, 15:31:00 pm »
Fotele to dobry trop, napęd foteli działa bez włączonego zapłonu, nie pamiętam czy na fotel pasażera jest odrębny bezpiecznik, ale pewnie tak, więc wyjmij również ten bezpiecznik i sprawdź. Złap też kabel od alternatora, regulator napięcia może fiksować, w Fordach to się zdarzało, więc jakby niedaleko. Pobór spoczynkowy powinien wynosić 30-50 mA.