Autor Wątek: Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc  (Przeczytany 1349 razy)

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc
« dnia: Styczeń 19, 2022, 16:05:30 pm »
Jak z waszego doświadczenia wygląda serwis klimy w X350? mozna podjechac w dowolne miejsce, czy amatorzy mogą mieć problem? Ogólnie sprawdzene czynnika, ewentualna wymiana osuszacza. Czy są jakiś zamienniki osuszacza bo coś nie mogę go znaleźć.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2022, 17:31:53 pm »
Można podjechać w dowolne miejsce. Osuszacze na pewną występują w naturze, jak szukałem chłodnicy klimy, widziałem dostępne same osuszacze z oferty Nissens, NRF i coś tam jeszcze.

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2022, 20:05:04 pm »
Dzięki. Miałeś może problem z głośną klimą przy niższych prędkościach? Na autostradzie jest ok, a jak zjeżdzam do miasta po dłużej strasie to zaczyna głośno chodzić.

Offline jaguarx358-newintown

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2022, 13:02:15 pm »
Można podjechać w dowolne miejsce. Osuszacze na pewną występują w naturze, jak szukałem chłodnicy klimy, widziałem dostępne same osuszacze z oferty Nissens, NRF i coś tam jeszcze.

No własnie mi napisali z autodoc, że te który oni sugerują że pasują, to nie pasują i trzeba szukać oryginału: C2C15230 a on kosztuje 700zł. Może ktoś wkładał jakiś zamiennik lub wie który pasuje ?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Serwis klimatyzacji, oszuszacz etc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2022, 13:17:58 pm »
Od lat obowiązuje ustawa f gazowa i skończyło się  brylowanie pseudo serwisów od klimatyzacji samochodowej. Jeśli sam osuszacz nie jest zablokowany co można sprawdzić można go regenerować. Ale to firma z prawdziwego zdazenia powinna wiedzieć jak to wykonać.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.