Autor Wątek: Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D  (Przeczytany 670 razy)

Offline EmilRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D
« dnia: Styczeń 04, 2022, 20:19:30 pm »
Witam wszystkich. Mam nadzieję że pomożecie mi z moim problemem. Jaguar X-type 2.0 D 2005 rok. Jadąc w trasie po jakimś czasie stracił moc i włączyły się wentylatory, zjechałem na stację zgasiłem silnik i zapaliłem ponownie i problem zniknął na jakiś czas później powracał a że był w trasie musiałem jakoś wrócić do domu wiec tak jechałem co jakiś czas robiłem przystanek i powtarzałem czynność. Po jakimś czasie pojawiła się kontrolka żółta silnika po czym jechałem dalej aż po ok. 200 km samochód zaczął się zachowywać jak by mu zabrakło paliwa (paliwo było) i już nie odpalił. Wiadomo co dalej laweta i mechanik stwierdził że to są wtryski dał do regeneracji po czym zamontował i samochód odpalił. Odebrałem dziś samochód zapalił pojechałem i po 5 min. To samo wentylator się załączył i stracił moc i oczywiście kontrolka od silnika. Gasząc i zapalając jak wcześniej problem utraty mocy znika na chwilę kontrolka cały czas się świeci. Proszę was o pomoc co może teraz być problem utraty mocy załączającego się wentylatora w tym samym czasie?? [/b][/size]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2022, 22:06:59 pm »
Trzeba odczytać co go boli, skoro check się zaświeca. Bez tego to jak wróżenie z fusów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2022, 09:43:07 am »
Czysta hipoteza, bez poparcia podobnym przypadkiem, ale jeśli włącza wentylator to pewnie uznaje, że temp. wody jest za duża.
Może któryś z termostatów się nie otwiera po osiągnięciu temperatury i samochód przechodzi w tryb awaryjny (stąd kontrolka silnika) by go nie rozwaliło.
Mam identycznego i z zaczytaniem błędów nie będzie łatwo ale to byłby kamień milowy.

BTW - co "Pan Mechanik" na reklamację roboty wtrysków?

Offline EmilRR

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2022, 12:27:31 pm »
Mechanik wymienił czujnik temperatury głowicy silnika bo tak pokazał komputer ale dalej jest to samo co wcześniej czyli utrata mocy i wentylatory
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2022, 12:50:21 pm wysłana przez EmilRR »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Kontrolka silnika, wentylator, utrata mocy 2.0D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2022, 15:46:46 pm »
Musisz niestety wyciągnąć od niego jakie błędy wysypuje - bez tego fusy i wróżenie.
Zerknij na to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2918365.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2022, 15:54:25 pm wysłana przez gonzo7 »