Autor Wątek: XJS skrzynia biegow  (Przeczytany 7503 razy)

red

  • Gość
XJS skrzynia biegow
« dnia: Lipiec 31, 2009, 20:59:35 pm »
Mam klopot ze skrzynia w swoim XJS 5,3 V12 1986r. Strasznie huczy na pierwszym biegu na 2,3 jest ok wsteczny tez: gdy dam ostro gazu na3 to gwaltownie spada bieg na 1bieg obroty sa na maxa i zowu olbrzymi huk dopuki nie wskoczy na 2. mechanik mi powiedzial ze wymiana filtru i oleju nie zalatwi sprawy. Jakies rady sugestie. Moze ktos na Slasku ma jakiegos speca od skrzyn?
dzieki za pomoc
pozdr

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2009, 18:47:30 pm »
mimo wszystko na początek zlej olej i zobacz co tam jest, jezeli czarny kisiel to warto zaryzykować te 250 zeta i zalać nowy olej. No chyba że na filtrze bedzie kupa metalu niewiadomego pochodzenia;)) wtedy kup na ebay.com zestaw naprawczy do skrzynii GM TH400 kompletny i znajdź tylko machera do przelożenia tego. Na śląsku nic nie pomogę ale jakbys chciał to w wawie wiem kto to zrobi.


red

  • Gość
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 14:12:59 pm »
Zestaw naprawczy (szukalem) nawet w Polsce mozna kupic i chyba taniej bo bez kosztow przesylki ok 1100zl, jeden gosc ma mi sprawdzic skrzynie-zobaczymy... Ponoc zrzucanie biegu na nizszy przy raptownym dodaniu gazu to naturalna sprawa sa tam reduktory...

red

  • Gość
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 14:14:31 pm »
...al ten huk na I-biegu jest niepokojacy...

rcala xj40

  • Gość
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2009, 18:23:23 pm »
Panowie jaki jest koszt ( robocizna )  wymiany skrzyni biegow w XJ-S  ??????

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2009, 11:36:46 am »
co znaczy wymiany? koszt wymiany jak masz inna czy koszt wymiany z naprawą? tak na szybko to napiszę że samo zdjęcie wydechów, osłon termicznych, odpięcie wału to minimum dzień roboty jak wszystko idzie normalnie.

Offline Zeker

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: XJS skrzynia biegow
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2022, 23:01:05 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Posiadam ten sam problem ze skrzynią TH400 w moim XJ-S '84 - huczy na pierwszym biegu  :-[
Olej wymieniony.
Czy ktoś w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest bogatszy o tę wiedzę i może wiedzieć w czym jest problem?
Do tej pory dowiedziałem się jedynie, że "tego się nie robi bo się nie opłaca" i lepiej od razu wstawić kolejną skrzynię. Jednak ciężko mi w to uwierzyć.
Pozdrawiam