Autor Wątek: Błąd napinacza pirotechnicznego kierowcy (L) żółta kontrolka  (Przeczytany 1209 razy)

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Błąd napinacza pirotechnicznego kierowcy (L) żółta kontrolka
« dnia: Styczeń 09, 2022, 16:10:49 pm »
 Na desce rozdzielczej wyświetla mi się żółta kontrolka AIRBAG. Pojawia się po kilku sekundach od uruchomienia zapłonu.
Podłączyłem skaner, błąd dotyczący "napinacza pirotechnicznego zapięcia pasa od strony kierowcy (L)". Kiedyś pojawiało się to i znikało. Od jakiegoś czasu błąd jest identyfikowany jako permanentny. Przy okazji wymiany olejów, poprosiłem o sprawdzenie przyczyny. Dowiedziałem się, że to błąd napinacza, że trzeba wymienić napinacz, albo zamontować emulator... Kupa roboty, wyjmowanie fotela itd...Spore koszty. Kupiłem emulator i grzebiąc okazało się, że mechanicy odcięli dwa kable (szary-zielony) i skręcili je na krótko, co oczywiście niczego nie zmieniło, tyle, że kontrolka świeci już non stop. Rozłączyłem kable, nic to nie dało. Połączyłem tak jak było, nic. Podłączyłem emulator zamiast napinacza, i też razem z napinaczem, nic to nie dało. Po resecie błędu, po 3ch sekundach pojawia się znowu. Kupiłem napinacz (używka), niczego to nie wniosło. Za każdym razem po wyczyszczeniu błędu, 3 sek żółta kontrolka wraca (fot). Muszę zrobić przegląd (w Niemczech), z tym nie przejdzie. Oczywiście odłączanie aku też niczego nie wnosi.
Jakieś sugestie? Rady? Przeszukuję neta i generalnie niczego nie znalazłem. Może jest coś, co wspólnie działa z tym napinaczem i zamula?
PS>
 Może ktoś mi ogarnie TuV w okolicy 91555 ?

Pozdrawiam
?
piotriwa

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Błąd napinacza pirotechnicznego kierowcy (L) żółta kontrolka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2022, 21:30:40 pm »
Kupiłem emulator
Masz na myśli rezystor 2,4 Ohm? Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś więcej niż 25 groszy.  ;)

Prawdopodobnie konieczne jest wykasowanie pamięci modułu RCM.

Możesz jeszcze spróbować następującej procedury: odłącz napinacz, wykasuj błędy. Wyłącz zapłon, odczekaj, podłącz napinacz i znów skasuj błędy - gdzieś kiedyś czytałem, że taka procedura komuś pomogła.


Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Błąd napinacza pirotechnicznego kierowcy (L) żółta kontrolka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2024, 16:47:19 pm »
 Nie pomogło. Może ktoś poleci kogoś w Szczecinie lub okolicy?
Wymiana napinacza, czy nawet wykasowanie błędu w module niczego nie wniosło. Sam nie wymyślę, a muszę zrobić inspekcję< więc teraz to już pilne...
piotriwa