Autor Wątek: Czujniki otwartych drzwi i swiatla wnetrza  (Przeczytany 2383 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Czujniki otwartych drzwi i swiatla wnetrza
« dnia: Czerwiec 29, 2009, 20:07:47 pm »
W moim xj40 (91) gdy otwiera sie ktores drzwi, nie zapalaja sie swiatla we wnetrzu. Gdy wszystkie drzwi sa zamkniete, na desce wciaz widnieje lamka ostrzegajaca o niedomknietych drzwiach. Swiatla wnetrza dzialaja bez problemu z przycisku na konsoli, z tym ze swiatla na podlokietnikach drzwi sie nie zapalaja, z wyjatkiem tylnych prawych drzwi. Podejzewam ze skoro swiatlo na jednych drzwiach tylko sie zapala, to w tych drzwiach wlasnie jest uszkodzony czujnik. Czy mam racje? Ile kosztuje taki czujnik, mozna go jakos naprawic samemu? Jak go wogole znalezc? Wiekszosc samochodow ma go poprostu na slupku.

Co o tym wszystkim myslec? :p

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Czujniki otwartych drzwi i swiatla wnetrza
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2009, 21:08:23 pm »
Nie wiem jak jest na analogowych wskaźnikach ale na wskaźnikach typu Atari widać które drzwi są otwarte i tym bym się sugerował w szukaniu który czujnik cały czas pokazuje że są otwarte drzwi.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Czujniki otwartych drzwi i swiatla wnetrza
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2009, 17:48:41 pm »
Niestety(?) mam analogowe zegary, i nie wiadomo ktore drzwi maja uszkodzony czujnik. Podejzewam tylne prawe poniewaz sa jedyne ktore zachowuja sie inaczej niz pozostale (zapala sie swiatelko). A co do podswietlenia wnetrza, co moze byc przyczyna tego? Czy dobrze mysle ze jest to jakos powiazane? Watpie zeby w trzech drzwiach nagle z dnia na dzien przestaly dzialac czujniki  :-\