Autor Wątek: Opony zimowe  (Przeczytany 1535 razy)

Offline Mateusz0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Kocham to forum
Opony zimowe
« dnia: Grudzień 08, 2021, 09:56:26 am »
Witam jakie polecacie oponki do kota z klasy średniej ? Co myślicie lepiej kupić używki jakieś Pirelli Bierzwnik 6.5-7.5 , czy nowe opony z klasy średniej.

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2021, 14:30:37 pm »
Opony to jedyna rzecz w aucie, która ma bezpośredni styk z drogą i odpowiada za bezpieczeństwo... 2x przeczytałem Twój temat i nadal nie dowierzam...
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline Mateusz0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Kocham to forum
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2021, 18:16:46 pm »
Hahahahha masakraaa na prawdę , generalnie zauważyłem od jakiegoś czasu że to forum generalnie słabizna jak nie wiem co większość i tak nie pomaga jak już dostajesz odpowiedź co jest świętością to gościu filozofa udaje i pociska jakieś sery 😂Hahahah żenada

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2021, 22:18:49 pm »
generalnie zauważyłem od jakiegoś czasu że to forum generalnie słabizna jak nie wiem co większość i tak nie pomaga
Określ czas proszę dokładniej czas "słabizny" jak i czy to o co pytasz jest tak mocno wymaga zaangażowania gremium forum.
Z tego zo widziałem pozostałe były także mocno egzystencjonalne np.:
Pomocy wymiana czujnika ochrony pieszego !!
Hamulec elektryczny!!Czy używać??
Pomocy !!! Wymiana żarówek w podsufitce
Czujniki parkowania przód
Ceny w serwisie !!

Co do opon odpowiedź jest prosta - nowa opona klasy średniej da Ci większe bezpieczeństwo niż używana opona premium.
Tak samo nowy fabrycznie Fiat Tipo (nie nie jest to kasa średnia, a budżetowa zachowująca normy) jest mniej awaryjny od Jaguara 10 letniego.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2021, 23:48:09 pm »
generalnie zauważyłem od jakiegoś czasu że to forum generalnie słabizna

Zawsze można zmienić forum na jakieś lepsze! Polecam takie "dla klasy średniej" ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2021, 20:04:21 pm wysłana przez MicGin »

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2021, 07:57:41 am »
generalnie zauważyłem od jakiegoś czasu że to forum generalnie słabizna

Jak ci nie pasuje to sam idź na inne forum a nie tylko posty nabijasz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2021, 20:05:03 pm wysłana przez MicGin »

Offline GTS.ELMER

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2021, 09:11:43 am »
Jazda na nowych oponach zawsze bezie bezpieczniejsza od używek, zawsze możesz poszukać  premium "nowych" z rocznika 19/20 nieużywanych. Wiele zależy też od tego czy przemieszczasz się po czarnej zimowej drodze na miejskich nizinach czy jakieś  np. Alpy, Tatry i Bieszczady. Jeżeli druga opcja  to zapomnij o używkach do tylnego napędu, klasa średnia może nieco głośniejsza ale jeżeli szukasz używek to chyba Ci jest to obojętne. Pozostaje mniejsze zło w postaci Nokianów tyle, że muszą być wzmocnione,  cena do przeżycia, wada trochę głośniejsze i szybko leci bieżnik.
Zawsze można jeszcze wziąć przykład z niedźwiedzi - do garażu, zgasić światło lub pod gałęzie, a na wiosnę otworzyć budę lub odwalić gałęzie i wio....żenady nie będzie. Pozdrawiam.

Offline matlow

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2021, 11:02:50 am »
Hahahahha masakraaa na prawdę , generalnie zauważyłem od jakiegoś czasu że to forum generalnie słabizna jak nie wiem co większość i tak nie pomaga jak już dostajesz odpowiedź co jest świętością to gościu filozofa udaje i pociska jakieś sery 😂Hahahah żenada
Niestety, ale odpowiedź adekwatna do pytania.. Oszczędzaj na wyborze myjni samochodowej, ale nie na oponach i częściach elementów podwozia.
XF 2009 3.0D S 275 KM

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2021, 11:26:14 am »
Nie można generalizować - wszystko zależy od kilku czynników:
-używki - zależy w jakim wieku i jak były przechowywane + jakiej klasy są to opony. Osobiście uważam (nawyk z motocykli) że opona jest zdatna do użytku przez max 5 lat od wyprodukowania.
Jeśli kupimy np. 2 letnią używkę z bieżnikiem ok 7mm to moim zdaniem nie jest to złe rozwiązanie.
-nowe - tutaj można pokusić się o np. klasę średnią.
Osobiście staram się celować w nowe opony, ale jeśli opony są stosunkowo świeże (patrz jw), nie zużyte itp to nie mam nic przeciwko - de facto jak kupię nowe, to po sezonie-dwóch będą one w stanie jak w/w używki.
Komentarz dot. Tipo i 10 letniego Jaga - sorry, ale zbyt dużo pracowałem przy Fiatach żeby w to uwierzyć.

A wracając do tematu - wszystko zależy jaka używana opona - jeśli 10 letnią to nie jest to dobry pomysł, jeśli np. ma 2 lata to już jest to pomysł nie głupi.