Autor Wątek: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP  (Przeczytany 6086 razy)

Offline maciora

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« dnia: Listopad 27, 2021, 03:51:47 am »
Cześć,

zgodnie z regulaminem pozwolę sobie dodać kilka ofert aukcyjnych, chcąc porównać je. Nie potrafię wybrać jednego, nie chcę zakładać wielu wątków.
Każde z wymienionych aut mnie interesuje ale nie mam możliwości obejrzeć wszystkich ze względu na kilometry, a poza tym... nigdy nie miałem Jaguara i nie jestem w stanie sam sobie poradzić z wyhaczeniem niedoskonałości. Nie znam się na wielu rzeczach ale Jaguar XJ x350 to moje małe lub duże marzenie od lat, troszeczkę na niego zbierałem i nie chce naprawdę kupić auta w którym będę wymieniał wszystko po kolei. Tym bardziej że w styczniu wyjeżdżam nim do Hiszpanii na wiele miesięcy. Nie wyobrażam sobie tam stać w nie wiadomo jakich warsztatach i za jaką kasę.

Będę wdzięczny każdemu kto ma pojęcie, będzie mógł podjechać i sprawdzić auto do którego ma w miarę blisko. Jeśli nie, to chociaż zadzwonić, wypytać, coś wyciągnąć. Przyda się to na pewno też wielu zainteresowanym stąd na przyszłość. Jeżeli będę jechał sprawdzić któreś auto i ktoś będzie mógł podjechać ze mną to oczywiście się odwdzięczę  :-V


A może już znacie te auta? Myślę że na pewno cokolwiek o nich wiadomo.

1. https://sprzedajemy.pl/jaguar-xj6-2004-rok-jelenia-gora-2-6bea9f-nr64779564
   
https://imagizer.imageshack.com/img922/9382/MU9AOo.jpg

2. https://www.olx.pl/d/oferta/jaguar-xj8-4-2-v8-executive-full-opcja-skora-drewno-navi-xenon-zamiana-CID5-IDMAPgs.html#f47beee304;promoted



3. https://gratka.pl/motoryzacja/jaguar-xj-vii-4-0-284km-xsenon-skora-navi-kamery-gwarancja-bezwypadkowy-okazja/ob/17560320



4. https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-3-0i-czarny-kot-w-jasnym-wnetrzu-ID6DAtr4.html?



5. https://www.olx.pl/d/oferta/jaguar-xj6-2004-3-0-benzyna-CID5-IDL3I6o.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0



6. https://www.olx.pl/d/oferta/jaguar-xj8-4-2-v8-zamiana-bmw-e30-e34-e36-vr6-xj-xjr-CID5-IDKPaIS.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0



7. https://www.aaaauto.pl/pl/jaguar-xj/car.html?id=425146295#make=55&model=375&promo=gm



ten ostatni na tę chwilę jest za drogi ale ciekaw jestem Waszej opinii.


Jeśli ktoś sprzedaje swojego XJ, to proszę pisać.

Dziękuję z góry za każdą pomoc i informację, dobrze że tworzycie takie miejsce i możliwość m.in pomocy nowicjuszowi.   :-thank

Pozdr

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2021, 05:13:13 am wysłana przez maciora »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2021, 09:29:58 am »
Amerykaniec ze Słupska nie ma spryskiwaczy lamp co zapowiada problemy.
Więc przeglądy były w "zaprzyjaźnionej stacji". Kontrola po drodze i samochodzik uziemiony.
Tak samo sprawdzaj statuetkę kota (fabrycznie nie występowały na rynek europejski ze względu bezpieczeństwa) - często ludzie montowali zwykłe najtańsze heble do przecinania pieszych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2021, 09:33:59 am wysłana przez gonzo7 »

Offline maciora

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2021, 22:14:19 pm »
Co masz na myśli mówiąc że zapowiada problemy?

Pisałem do właściciela - straszny buc. Nie chce podać VIN, ani daty rejestracji. Proszę poczytać  :-hehe




Widzę że co chwilę obniża cenę na aukcji o 200zł

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2021, 08:49:21 am »
Nie zaczynałbym zdalnej rozmowy ze sprzedawcą od negocjacji ceny. Na miejscu po obejrzeniu samochodu, owszem. Nikt tego nie lubi.
Natomiast stwierdzenie sprzedającego, że nie poda Vinu i jego argumenty w tym temacie nie do przyjęcia. Bełkot handlarza.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

Offline maciora

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2021, 09:18:35 am »
zgoda, nie powinienem tak zacząć, spontaniczna wiadomość.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2021, 09:20:53 am »
Po co w ogóle rozważać ten egzemplarz z USA? Maska krzywo, tylna klapa krzywo.

Jak ktoś sprowadza dla siebie auto z USA - w całości lub po lekkiej przycierce to nie wychodzi to taniej niż w Europie.

Ale fakt, zaczynanie rozmowy od SMS z prośbą o obniżkę ceny to niezwykle osobliwa strategia negocjacyjna ;)

Egzemplarz z Pruszkowa stoi kilka lat, pamiętam jak rozglądałem się za x350 ok. 3 lata temu.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2021, 13:11:19 pm »
Co masz na myśli mówiąc że zapowiada problemy?
Taki samochód nie przechodzi przeglądu. Na drodze szybka kontrola i dowodzik zostaje w radiowozie. Jak myślisz o jeździe samochodem do Hiszpanii, to trzeba mieć to na uwadze.
Skoro samochód przechodził przegląd, bez tego, to masz jak w banku, że inne rzeczy stanu technicznego były przepychane dodatkową 100wką w dowodzie.
Dla lampy świecących >2000lm jest wymagany system oczyszczania lamp.
Wie o tym diagnosta i ekipa z drogówki.

Offline maciora

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2021, 14:49:52 pm »
Dzięki gonzo, dzięki Yoohas, egzemplarz z Pruszkowa i Słupska eliminuję.
Z tego co widzę to srebrny z Drobina też ma krzywą klapę co widać na 7 i 8 zdjęciu?
Ten z Jeleniej Góry też nie ma spryskiwaczy lamp.

PS. Czy ktoś zna jakiś dobry artykuł/opis, co może się złego dziać później z XJ x350, jeżeli auto było puknięte/bite/powypadkowe i po czym to sprawdzić dokładniej? Oprócz pojawienia się rdzy po złej naprawie aluminiowej karoserii. Może klapa z tyłu była puknięta, jest krzywa, ale nie wpływa to pogorszenie innych części auta i pojawiania się nowych usterek? Nie znalazłem takiego tematu na forum.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2021, 15:31:53 pm wysłana przez maciora »

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2021, 14:58:18 pm »
Yohas, oglądałeś tego z Pruszkowa? Faktycznie stoi już dwa lata lub lepiej i nawet w ogłoszeniu te same zdjęcia. Co z nim nie tak?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2021, 16:00:05 pm »
Nie, Pruszkowa nie oglądałem. Nie znam historii. Stwierdzam jedynie fakt długiego wiszenia ;)

Prawidłowa naprawa tego auta po nawet niewielkiej stłuczce jest dość droga. Np. same kleje do blach już podnoszą koszty.

Zatem trudno oczekiwać, że w pułapie tanich aut ktoś poświęci duże kwoty na naprawy. Raczej jest cięcie.

Zwróciłbym uwagę na nadwozie. Jeśli jest całe, proste, niebite - mechanikę się zrobi, wnętrze wymieni. Zarezerwuj sobie 15k na pakiet startowy ale kup proste auto europejskie.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2021, 09:21:26 am »
Spryskiwacze to nie wyrocznia bywały xj ze zwykłymi reflektorami a tego na zdjeciach auta z Jeleniej nie widac.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline maciora

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2021, 21:16:47 pm »
Ca dużo więc o powyższych autach nie wiadomo. Zapytam o inną rzecz.

Czy ktoś się orientuję jakie koszty muszę ponieść za takie uszkodzenia? XJ x350 standard, 4.2, 300.
W tylnych drzwiach jest dziura, w przednich wgniecenia, lekko wgięty próg, słupek chyba cały.
Co da się wyklepać, co trzeba kupić nowe?
Jakie będą koszty?







Czy jest ktoś kto mógłby się tym zająć?
Najlepiej okolice Warszawy.
Pozdrawiam

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.278
Odp: Porównanie i oględziny XJ x350, -+30tys. HELP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2021, 22:25:02 pm »
Nic się nie wyklepie. Kupić komplet drzwi na stronę i polakierować.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.