Autor Wątek: Pomocy wymiana czujnika ochrony pieszego !!  (Przeczytany 1897 razy)

Offline Mateusz0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Kocham to forum
Pomocy wymiana czujnika ochrony pieszego !!
« dnia: Listopad 24, 2021, 22:22:18 pm »
Witam jakiś czas temu miałem przykrą sytuację z pewną sarenką na szczęście szkoda jest znikoma ale na desce pojawił się komunikat sprawdź czujnik ochrony pieszego, waszym zdaniem to się kasuje przez komputer? Czy trzeba kupić nowy czujnik ? Jeśli tak to czy czujnik uderzeniowyc to to samo bo znalazłem taki na allegro?

Ps. Macie jakieś sprawdzone strony do zamawiania tego typu części.

Pozdrawiam serdecznie

Offline zielins

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomocy wymiana czujnika ochrony pieszego !!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2021, 20:24:31 pm »
Mogę powiedzieć jak to wygląda w X351. Wydaje mi się, że w XF system ochrony pieszego jest oddzielnym modułem (pewnie do któregoś roku) więc może się trochę różnić. Zapalenie komunikatu Check pedestrian protection system wskazuje, że pojawił się jakiś błąd tego systemu - może to być czujnik ale również sam nabój maski lub moduł kontrolny. Szczegóły poznasz czytając kody błędów. Komunikat będzie wyświetlany tak długo jak błąd będzie aktywny a po usunięciu przyczyny sam zniknie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zaświeci też lampka Airbag - wtedy błąd jest również zapisany w pamięci RCM i koniecznie jest wykasowanie go również bezpośrednio z modułu. Wtedy może być tak, że usunięcie problemu spowoduje brak komunikatu ale lampka będzie świecić dalej. W X351 czujniki uderzeniowe i ochrony pieszego to różne czujniki.

Offline Gorgu

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Pomocy wymiana czujnika ochrony pieszego !!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2022, 22:34:58 pm »
Kolego czujniki ochrony pieszego są inne niż czujniki uderzeniowe. Czujniki ochrony pieszego są przymocowane do zderzaka. Dwa na rogach zderzaka i trzeci na środku. Wiązka wspólna z czujnikami parkowania, kostka (wtyczka) znajduje się pod lewym nadkolem.